nerelevantné
Strategickým zámerom Fakulty verejnej správy je poskytovať atraktívne a kvalitné vzdelanie vo všetkých stupňoch štúdia pre motivovaných uchádzačov v kontinuálne inovovaných študijných programoch s využitím efektívnych a moderných metód vzdelávania a v nadväznosti na aktuálne poznatky vedeckého výskumu a požiadaviek na uplatnenie absolventov vo výskume a praxi v Slovenskej republike a v zahraničí.
V rámci vyššie uvedeného strategického zámeru fakulty v oblasti poskytovania vysokoškolského vzdelávania sú definované strategické ciele, ktoré kreujú vzdelávací proces predkladaného študijného programu. Ide o tieto ciele, ktoré sú deklarované v strategickom dokumente fakulty s názvom Dlhodobý zámer Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Fakulty verejnej správy na roky 2021 – 2025:
VEDOMOSTI
Absolventi preukazujú teoretické vedomosti:
ZRUČNOSTI
Absolventi ďalej získajú praktické a doplňujúce schopnosti a zručnosti:
KOMPETENCIE
Druhý stupeň vysokoškolského štúdia v študijnom programe verejná správa poskytuje prehlbujúce a rozširujúce poznatky prejavujúce sa v schopnosti absolventov rozvíjať a precizovať teóriu verejnej politiky a verejnej správy, analyzovať ich súčasné princípy a tieto tvorivo uplatňovať v praxi. Absolventi dokážu uplatňovať získané vedomosti v procese organizácie a fungovania verejnej politiky a verejnej správy, osobitne v oblasti administratívnych procesov, spôsobov a techník rozhodovania, spracovania, interpretácie a vyhodnocovania informácií súvisiacich s verejnou politikou a verejnou správou za pomoci využitia základných vedeckých metód. Magisterské štúdium pripraví absolventov na najnáročnejšie odborné a analytické činnosti v oblasti verejnej politiky a verejnej správy a zároveň je prípravou na ich možné pôsobenie v riadiacich zložkách a inštitúciách verejnej politiky (vrátane sektorových politík) a verejnej správy (najmä štátnej správy a územnej samosprávy).
Externé štúdium je dôležitou formou štúdia z pohľadu potrieb praxe. Vyhľadávajú ho študenti, ktorí už majú jasnú predstavu o svojom pracovnom živote a sú motivovaní zdokonaľovať sa vo svojej profesii. Externým štúdiom získavajú vedomosti, znalosti, zručnosti, ktoré môžu aplikovať v praxi, keďže študenti tohto študijného programu sú zamestnaní prevažne v odbore svojho štúdia.
UPJŠ aplikuje na indikovanie povolaní, na výkon ktorých je študent po absolvovaní študijného programu pripravený, Národná sústava kvalifikácií (kvalifikacie.sk).
Vychádzajúc z Národnej sústavy kvalifikácii Slovenskej republiky boli identifikované nasledovné povolania, na výkon ktorých je absolvent II. stupňa vysokoškolského vzdelávania v študijnom programe Verejná správa pripravovaný. Pre všetky následne uvedené povolania platia spoločné podmienky a to: Úroveň SKKR 7; ISCED 767; EKR 7; sektorová rada Verejné služby a správa.
Ide o výkon napr. týchto povolaní (kód zamestnania podľa SK-ISCO-08):
Hlavný kontrolór obce (C2411010-01458)
Odborný pracovník samosprávy pre priestupkové konanie (C3359005-01421)
Odborný zamestnanec samosprávy pre investičnú činnosť (C2422004-01484)
Špecialista pre personalistiku v štátnej správe (C2423999-01414)
Špecialista pre rozpočet vo verejnej správe (C2411008-01406)
Špecialista pre stratégiu a rozvoj v samospráve (C2422999-01535)
Špecialista pre tvorbu legislatívy (C2611005-01407)
Špecialista pre vnútorný audit verejnej správy (C2421006-01408)
nerelevantné
Uplatnenie absolventov študijného programu je proces postupný a komplikovaný. Determinujú ho okrem vedeckých a odborných charakteristík absolventov aj politické činitele. Verejná správa zahrňujúca štátnu správu, územnú samosprávu a verejnoprávne korporácie rôzneho druhu i verejná politika majúca svoje špecializácie (sociálna politika vzdelanostná politika, regionalizmu, komparatívna verejná politika a pod.) je zložitý a široko rozvetvený systém orgánov a inštitúcií a nimi realizovaných procesov a činností vyžadujúcich pracovníkov majúcich na jednej strane univerzálne vzdelanie z oblasti verejnej správy a politiky. Na druhej strane si náročnosť úloh súvisiacich s obsahovým zameraním verejnej správy a politiky postupne vyžaduje potrebný stupeň špecializácie, ktorú môže poskytnúť 2. stupeň štúdia. Absolventi 2. stupňa štúdia sa uplatňujú v organizáciách verejnej správy (ministerstvá, Úrad vlády Slovenskej republiky, Úrad pre verejné obstaranie, Úrad geodézie, kartografie a katastra, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, atď.), orgány a organizácie Finančnej správy, Kancelária verejného ochrancu práv, Najvyšší kontrolný úrad, ako aj v oblasti súdnictva, profesijných združení a komôr, úrady samosprávnych krajov, magistráty a miestne úrady.
Aktuálne informácie o uplatnení absolventov v praxi sú dostupné na:
https://www.upjs.sk/kvalita/indikatory/overovanie/absolventi/ .
PhDr. Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie
Mgr. Mária Komárová, starostka obce Pavľany
Mgr. Jaroslava Kurillová, okresný úrad Rimavská Sobota, Pozemkový a lesný odbor
Mgr. Štefan Zachariaš, Košický samosprávny kraj, Oddelenie európskych záležitostí
Mgr. Zuzana Zsírosová, vedúca oddelenia vnútorných vecí MsÚ Rimavská Sobota
Stanovisko zástupcov zamestnávateľov je súčasťou zápisníc zo zasadnutí Rady študijného programu.
Pravidlá na utváranie študijných plánov sa riadia ustanoveniami Študijného poriadku UPJŠ pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň, ktorý definuje pracovnú záťaž študenta, hodnotenie, kontrolné etapy štúdia, spôsob ukončenia štúdia a ďalšie náležitosti štúdia. Zodpovednosť za obsah štúdia a za korektný priebeh vyhodnocovania kvality definujú:
Rozhodnutie rektora č. 7/2021:
Akreditačný poriadok UPJŠ, dostupné na: https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4252
Rozhodnutie rektora č. 8/2021:
Pravidlá vnútorného systému zabezpečovania a overovania kvality vzdelávania, vedeckej, výskumnej, vývojovej, umeleckej alebo ďalšej tvorivej a podpornej činnosti na UPJŠ,
dostupné na: https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4253.
Študijný plán je samostatný súbor dokumentu z výstupnej zostavy AiS2. Študijný plán je každoročne prerokovaný v Rade študijného programu a schválený vedeckou radou Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach.
Informačné listy sú pred začiatkom výučbovej časti semestra aktualizované vyučujúcim v AiS2. Podrobné podmienky absolvovania predmetu vrátane náležitostí uvedených v informačnom liste predmetu sú obsahom podrobnej štruktúry prednášok a seminárov a sú zverejňované na elektronickej nástenke predmetu v AiS2 a v elektronickom prostredí LMS Moodle (resp. v MS Teams).
Zoznam učiteľov študijného programu je obsahom Prílohy č. 1.
Študijný plán je samostatný súbor dokumentu z výstupnej zostavy AiS2. https://studijne-programy.upjs.sk/program/VSme-3
Konkrétne podmienky pre absolvovanie povinných predmetov, povinne voliteľných predmetov a štátnych skúšok pre tento študijný program sú k dispozícii v študijnom pláne (Príloha č. 1) a v informačných listoch predmetov.
Preskúmavanie podnetov sa zo strany študenta sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania § 3 ods. 3 písm. g),
Zákonom o sťažnostiach, Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností a Študijným poriadkom UPJŠ.
Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.
Pravidlá pre uznávanie štúdia alebo jeho časti upravuje Študijný poriadok pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň.
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/.
Zoznam tém záverečných prác študijného programu je súčasťou Prílohy č. 2.
Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe sú uvedené v Študijnom poriadku pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň štúdia na UPJŠ a Zásadách pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Zahraničné mobility študentov a zamestnancov sú podstatnou oblasťou medzinárodných aktivít univerzity.
Všetky informácie sú dostupné na: https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/, https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3.
Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ deklarujú dodržiavanie všeobecných princípov a pravidiel etického správania - Etický kódex UPJŠ a Etický kódex študenta UPJŠ, na ktoré sú úzko previazané Zásady dobrej praxe vedeckého publikovania, Pravidlá posudzovania plagiátorstva, Zásady správnej výskumnej praxe na UPJŠ a Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Študentom so špecifickými potrebami sú k dispozícii tieto podporné služby:
Poradenstvo: psychologické, sociálne, právne, kariérové
Technická podpora: špeciálne prístroje a pomôcky, IT poradenstvo - asistencia a podpora pri využívaní IT zdrojov. Poradenstvo pre nastavenie AiS2 pre slabozrakých študentov. Nastavenia PC pre slabozrakých študentov.
Knižničné a výpožičné služby prispôsobené pre špeciálne potreby študentov.
Erasmus +: Študent UPJŠ so špeciálnymi potrebami má možnosť uchádzať sa o grant, ktorý slúži na pokrytie výdavkov súvisiacich so špeciálnymi potrebami počas realizácie mobility v zahraničí. Viac informácií na Referáte pre zahraničné vzťahy. Viac informácii na: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7
Preskúmavanie podnetov sa zo strany študenta sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania § 3 ods. 3 písm. g),
Zákonom o sťažnostiach, Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností a Študijným poriadkom UPJŠ.
Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.
Informačné listy sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2.
Pre verejnosť sú k dispozícii v Registri študijných programov https://studijne-programy.upjs.sk/program/VSme-3
Celouniverzitný aktuálny harmonogram je k dispozícii na stránke UPJŠ v sekcii informácii pre študentov a v sekcii o napĺňaní štandardov pre študijný program. Harmonogram akademického roka Fakulty verejnej správy je k dispozícii na stránke fakulty v sekcii Študenti.
Ing. Eva Výrostová, PhD. univerzitný docent Regionálna ekonomika a rozvoj II.
viktoria.bobakova@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14872
doc. Ing. Anna Čepelová, PhD. Riadenie vo verejnej správe
anna.cepelova@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14680
doc. PhDr. Richard Geffert, PhD. Komunálna politika
richard.geffert@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15474
doc. JUDr. Mgr. Michal Jesenko, PhD., prof. Dr. Ivan Halász, PhD. Európske právo
michal.jesenko@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15469
doc. Mgr. Gabriela Kravčáková, PhD. Riadenie ľudských zdrojov vo verejnej správe gabriela.kravcakova@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14763
doc. JUDr. Peter Molitoris, PhD. Osobitné druhy správneho konania, Správne konanie
peter.molitoris@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15470
doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD., univ. prof. Medzinárodné ekonomické vzťahy
silvia.rucinska@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15462
doc. JUDr. Martin Vernarský, PhD. Daňové právo
martin.vernarsky@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15468
doc. JUDr. Vladimíra Žofčinová, PhD. Pracovnoprávne vzťahy vo VS
vladimira.zofcinova@upjs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14685
VUPCH osôb zodpovedných za profilové predmety sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2. Údaje z VÚPCH sú zakomponované aj do oficiálnych osobných stránok zamestnancov, ktoré majú URL v tvare: https://www.upjs.sk/FVS/zamestnanec/meno.priezvisko/.
Zoznam aktuálnych vyučujúcich a ich VUPCH sú dostupné aj z verejného registra študijných programov https://studijne-programy.upjs.sk/faculty/FVS.
Príloha č. 1.
Zoznam školiteľov záverečných prác je totožný so zoznamom učiteľov študijného programu – Príloha č. 1.
Vedecko/umelecko-pedagogické charakteristiky školiteľov záverečných prác sú súčasťou oficiálnych webových stránok zamestnancov, ktorých URL je v tvare https://www.upjs.sk/FVS/zamestnanec/meno.priezvisko/.
VPUCH sú verejne dostupné v rámci prehľadu študijných programov a študijných plánov https://studijne-programy.upjs.sk/program/VSme-3.
Študenti majú zastúpenie v Rade študijného programu. Aktuálne aj historické zloženie Rady študijného programu je k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2 a verejnom registri študijných programov UPJŠ.
Študenti majú zastúpenie aj v Rade pre vnútorné overovanie kvality na UPJŠ.
V Rade študijného programu VSm zastupujú záujmy študentov títo študenti:
Mgr. Andrea Košíková, andrea.kosikova@student.upjs.sk
Mgr. Lukáš Ivančík, lukas.ivancik@student.upjs.sk
Študijní poradcovia pre študentov jednotlivých ročníkov sú uvedení na webovej stránke fakulty v sekcii Študenti.
Administráciu štúdia zabezpečuje študijný referát s využitím Akademického informačného systému AiS2. Väčšinu agendy dokáže študent efektívne vybaviť prostredníctvom informačného systému, bez priamej interakcie so študijným oddelením.
Ďalšou dôležitou podpornou zložkou je UNIPOC – Univerzitné poradenské centrum. Ide o špecializované pracovisko UPJŠ zriadeným rektorom UPJŠ s celouniverzitnou pôsobnosťou. Poslaním UNIPOC je poskytovať bezplatne všetkým študentom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach poradenstvo, konkrétne psychologické, kariérové, právne a sociálne poradenstvo a poradenstvo v efektívnom učení. UNIPOC má zároveň na starosti aj podporu a starostlivosť o študentov so špecifickými potrebami. Poradenské služby môžu študenti vyžívať v osobnej aj online forme, v slovenskom aj anglickom jazyku. Zámerom poskytovaných služieb je zlepšovať uplatniteľnosť študentov a absolventov na pracovnom trhu, pôsobiť preventívne a pomáhať pri problémoch, ktoré by mohli ohroziť úspešné ukončenie štúdia našich študentov.
Viac informácií na: https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/, https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktuality/e-learning-moja-kariera/.
UNIPOC zabezpečuje aj podporu pre študentov so špecifickými potrebami:
https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/specialne-edukacne-potreby/.
UPJŠ ponúka študentom aj ubytovacie https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/studentske-domovy/ a stravovacie služby https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/studentske-jedalne/ prostredníctvom Študentských domovov a jedálni UPJŠ alebo u zmluvných partnerov. Ubytovací subsystém je súčasťou AiS2, stravovanie v ŠDaJ je administrované samostatným informačným systémom, ktorý je integrovaný v rámci UIS UPJŠ.
UPJŠ zabezpečuje priestorové, materiálne, technické a informačné zdroje študijného programu osobitne pre každé sídlo, v ktorom sa študijný program uskutočňuje a to primerane k cieľom a výstupom vzdelávania. Zabezpečenie plnohodnotnej infraštruktúry podporujúcej vysokoškolské vzdelávanie, tvorivé vedecké bádanie a výskumnú činnosť, patrí k prioritám univerzity. Neustále napredovanie univerzity sa odráža aj v kontinuálnom rozširovaní existujúcej infraštruktúry, rekonštrukcii budov a v zavedení moderných informačných a komunikačných technológií.
Existencia univerzitných pracovísk, je esenciálna na zabezpečenie požadovanej kvality vybraných služieb, ktoré sú charakteristické pre rešpektovanú a materiálne dobre vybavenú univerzitu.
Všetky aktuálne informácie o zabezpečení študijných programov na univerzite sú uvedené na stránke:
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7
Fakulta verejnej správy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sídli v budove na Popradskej ulici v Košiciach, ktorá sa jej sídlom stala v roku 2003 po rozsiahlej rekonštrukcii a modernizácii. Sídlom fakulty je areál na Popradskej 66, v ktorom sa nachádza jednopodlažný objekt spojený prechodovou chodbou s päťpodlažnou hlavnou budovou fakulty. V jednopodlažnom objekte sa nachádza Aula s kapacitou 200 osôb a Poslucháreň s kapacitou 100 osôb. V päťpodlažnej budove je k dispozícii 22 seminárnych miestností (19 miestností s kapacitou 30 osôb, 1 miestnosť s kapacitou 50 osôb, 2 miestnosti s kapacitou 16 osôb). V hlavnej budove je k dispozícii 40 miestností na kancelárske využitie. Aula, Poslucháreň a seminárne miestnosti a kancelárie sú vybavené štandardným kancelárskym a učebňovým nábytkom, výučbové priestory majú štandardnú technickú výbavu (elektrické plátno, multimediálny projektor, PC, webkamera a reproduktory). Fakulta disponuje k 31. 08. 2021 140 ks počítačov, 40 ks notebookov, 45 multimediálnymi projektormi, 26 elektronickými plátnami, 6 interaktívnymi tabuľami, 26 multifunkčnými zariadeniami a tlačiarňami a 14 webkamerami.
Aktivity informačno-komunikačných technológií pre potreby fakulty zastrešuje celouniverzitné informačné pracovisko Centrum informačných a komunikačných technológií (CIaKT) UPJŠ v Košiciach a to vrátane univerzitného uzla, ktorý je súčasne regionálnym uzlom siete SANET. Spravuje cca 40 km optických trás, ktorých priepustnosť je na väčšine tras 1-25 Gb. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti a priepustnosti je topológia siete riešená formou dvoch prepojených hviezd. Súčasťou centrálne spracovanej siete je aj 300 prístupových bodov bezdrôtového pripojenia Wifi, IP telefónia a ďalšie sieťové služby. Univerzita prevádzkuje vlastný mailový server, kde je v súčasnosti 11 tisíc mailových kont, z toho viac ako 10 tisíc je študentských. Kapacita mailovej schránky študentov bola zvýšená až na 1 TB. Pre potreby prevádzky informačných systémov CiaKT prevádzkuje na univerzitnej úrovni 6 fyzických serverov a cca 60 virtuálnych. Pre tieto servery je k dispozícii 80 TB diskového priestoru v diskových poliach. V oblasti informačných systémov univerzity CiaKT spravuje systém Automatickej identifikácie osôb, ktorá zastrešuje administráciu študentských preukazov a činnosť certifikačnej autority. Registračnou Autoritou UPJŠ, Certifkačnej autority Disig a. s. CiaKT zaisťuje prevádzku a podporu informačného systému pre podporu štúdia AiS2, web-prezentáciu univerzity, ako aj podporu pre prevádzku ekonomického informačného systému Sofia.
Všetci zamestnanci a študenti FVS majú k dispozícii vysokorýchlostné pripojenie na internet s kapacitou backbone až 25 Gb za sekundu a bezdrôtové pripojenie prostredníctvom wifi prístupových bodov. Celá budova je pokrytá wifi signálom, na fakulte sú v priestoroch chodieb sprístupnené 2 počítače umožňujúce prístup študentov do AiS2 (kiosky).
V rámci celej UPJŠ sa pre administráciu štúdia používa Akademický informačný systém (AiS2).
Hlavným poslaním univerzitného pracoviska, Univerzitnej knižnice UPJŠ (UK) ako informačného pracoviska univerzity, je podieľať sa na informačnom zabezpečení výučby i vedecko-výskumnej činnosti jej zamestnancov a študentov, vytvárať podmienky pre podporu vzdelávacieho procesu i inšpirujúce prostredie pre používateľov. UK plní toto poslanie tvorivým využívaním informačných zdrojov a technológií, poskytovaním, dokumentov, informácií a konzultácií, odborných znalostí personálu a zariadení na podporu výučby, vzdelávania a výskumu. Knižnično-informačné služby sú zdokumentované na stránke https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/.
UPJŠ prevádzkuje Vydavateľstvo ŠafárikPress UPJŠ http://www.safarikpress.6f.sk Vydavateľstvo sa podieľa na šírení povedomia o možnostiach elektronického publikovania na univerzite. Portál Unibook poskytuje trvalé úložisko elektronických dokumentov, archív všetkých vydávaných publikácií a zároveň moderné možnosti nákupu knižných publikácií zamestnancov UPJŠ prostredníctvom štandardného webového rozhrania e-shopu (https://unibook.upjs.sk/sk/ ).
Na podporu komplexného riadenia vzdelávania na všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania sa používa Akademický informačný systém AiS2.
Centrum informačných a komunikačných technológii (CIaKT) UPJŠ v Košiciach je celouniverzitné informačné pracovisko, ktoré zastrešuje aktivity informačno-komunikačných technológii vo vnútri UPJŠ, ale aj navonok vo väzbe na svoje okolie. Univerzitný uzol CIaKT UPJŠ je súčasne aj regionálnym uzlom siete SANET (Slovak Academic Network).
Vzdelávacie činnosti na UPJŠ, ktoré sú poskytované dištančnou, alebo kombinovanou metódou, sú dostatočne podporované a zabezpečené. Informácie o dištančnej forme, prehľade nástrojov s návodmi a dostupnými univerzitnými portálmi sú uvedené na web stránkach:
https://www.upjs.sk/elearning/, https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/?documentid=4067#7.
Univerzita dbá na prepojenie vedomostí s praxou, ktoré je podporované silnými väzbami s významnými partnermi a organizáciami. Partneri sú oficiálne združení v Career Club UPJŠ.
UPJŠ je zakladajúcim členom Košice IT Valley. Spolupracuje aj s ďalšími partnermi
https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/clenstva/, Technologický a inovačný park UPJŠ, Košický klaster nového priemyslu.
Fakulta verejnej správy rozvíja partnerstvá najmä s organizáciami verejnej správy, ktoré sú pravidelne aktualizované na webovej stránke fakulty Partnerské organizácie.
Rozvoj študentov UPJŠ je zabezpečený nie len kvalitným vzdelávaním, ale tiež sociálnym, športovým, kultúrnym, duchovným a spoločenským vyžitím počas štúdia. Prehľad toho, čo univerzita, jej pracoviská a tiež mesto Košice našim študentom ponúka, nájdete na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7.
Univerzita umožňuje a podporuje vzdelávanie sa mimo UPJŠ v domácich a zahraničných inštitúciách. Zahraničné mobility študentov podstatnou oblasťou medzinárodných vzťahov univerzity. Všetky dôležité informácie o možnostiach mobilít a stáží pre študentov univerzity sú zverejnené na stránkach:
https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/ , https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3.
Informácie o podpore zahraničných mobilít a stáži na fakulte sú dostupné na stránke https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/zahranicne-vztahy/.
Administrácia mobilít prebieha v Akademickom informačnom systéme AiS2. Podmienky uznávania absolvovaného štúdia upravuje Študijný poriadok UPJŠ.
Detailné podmienky ohľadom prijímania na jednotlivé študijné programy na fakulte sú zverejnené na stránke: https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/informacie-pre-zaujemcov-o-studium/.
Zásady prijímacieho konania na UPJŠ definujú základné legislatívne východiská a všeobecné princípy, podľa ktorých sa na univerzite uskutočňuje spoľahlivé, spravodlivé a transparentné prijímacie konanie na študijné programy uskutočňované na UPJŠ v I., II., spojenom I. a II. a v III. stupni vysokoškolského vzdelávania.
Informácie k prijímaciemu konaniu na UPJŠ sú zverejnené na stránke:
https://www.upjs.sk/zaujemcovia-o-studium/, https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/ - 4.
Detailné podmienky ohľadom prijímania na jednotlivé študijné programy na fakulte sú zverejnené na stránke: https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/informacie-pre-zaujemcov-o-studium/.
Výsledky prijímacieho konania na študijný program VSme-3 v AR 2022/2023:
Počet prihlášok na štúdium
Uchádzači, ktorí absolvovali Bc. štúdium na Fakulte verejnej správy UPJŠ v Košiciach - 14
Uchádzači, ktorí absolvovali Bc. štúdium na inej fakulte - 6
Prijatí uchádzači - 14
Zapísaní uchádzači - 13
Informácie o postupe monitorovania a hodnotenia spokojnosti študentov na univerzite sú zverejnené na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Indikátory kvality a výsledky monitorovania kvality na UPJŠ a jej súčastiach sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/indikatory/.
Univerzita informuje o výsledkoch hodnotenia kvality vzdelávacej činnosti na svojich stránkach:
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/prieskumy/.
Konkrétne opatrenia na zvyšovanie kvality študijného programu na základe výsledkov realizovaných prieskumov sú uvedené v zápisniciach z rokovaní Rady študijného programu, ktoré sú archivované v monitorovacom paneli ŠP v AiS2.
Univerzita a jej fakulty realizujú dotazníkové prieskumy o uplatnení absolventov univerzity s cieľom skvalitnenia profilu absolventa, užšieho prepojenia štúdia s praxou a zlepšenia postavenia absolventov na trhu práce. Informácie o monitorovaní spätnej väzby absolventov sú uvedené na stránkach: https://www.upjs.sk/kvalita/indikatory/overovanie/absolventi/.
Aktuálne platné pravidlá, periodicita a metodológia dotazníkových prieskumov je popísaná na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Konkrétne závery z dotazníkových prieskumov realizovaných na úrovni univerzity, fakulty resp. pracoviska pre daný študijný program sú zdokumentované v zápisniciach z Rady študijného programu. Zápisnice sú archivované v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2.
Všetky informácie k študijným programom, ktoré poskytujú prehľad o relevantných vnútorných predpisoch, poplatkoch, či študentských pôžičkách, sú dostupné pre verejnosť a pravidelne aktualizované na nasledujúcej stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7 a tiež v informáciách pre študentov UPJŠ: https://www.upjs.sk/studium/.
Špecifické informácie zverejňuje fakulta na stránke https://www.upjs.sk/fakulta-verejnej-spravy/ v sekcii Študenti.