vsk_banner
Opis študijného programu
Študijný program
ZLde - zubné lekárstvo
Štúdium
Stupeň - III. - doktorandský, forma - externá, typ - jednoodborové štúdium
Typ dokumentu:
Opis študijného programu
Názov vysokej školy:
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Sídlo vysokej školy:
Šrobárova 2, 04180 Košice
Názov fakulty:
Lekárska fakulta
Sídlo fakulty:
Trieda SNP 1, 04011 Košice
Orgán vysokej školy na schvaľovanie študijného programu:
Rada pre vnútorné overovanie kvality na UPJŠ
Dátum schválenia študijného programu alebo úpravy študijného programu:
15.03.2005
Dátum ostatnej zmeny opisu študijného programu:
06.06.2006
Odkaz na výsledky ostatného periodického hodnotenia študijného programu vysokou školou:
netýka sa
Odkaz na hodnotiacu správu k žiadosti o akreditáciu študijného programu podľa § 30 zákona č. 269/2018 Z. z.:
netýka sa
1. - Základné údaje o študijnom programe
a) - Názov študijného programu a číslo podľa registra študijných programov.
b) - Stupeň vysokoškolského štúdia a ISCED-F kód stupňa vzdelávania.
tretí stupeň - doktorandské, ISCED 2011 kód 864
c) - Miesto/-a uskutočňovania študijného programu.
Sídlo fakulty a súčasti UPJŠ v Košiciach, Lekárskej fakulty (UPJŠ LF), vrátane klinických pracovísk, ktoré sú súčasťou univerzitnej nemocnice (UNLP) a ďalších nemocníc zabezpečujúcich vzdelávanie študentov (UPJŠ LF), s ktorými má fakulta uzatvorené „Zmluvy o praktickej výučbe“ (Trieda SNP 1, Košice)
d) - Názov a číslo študijného odboru, v ktorom sa absolvovaním študijného programu získa vysokoškolské vzdelanie, alebo kombinácia dvoch študijných odborov, v ktorých sa absolvovaním študijného programu získa vysokoškolské vzdelanie, ISCED-F kódy odboru/ odborov.
09 Zdravie a sociálne zabezpečenie, 091 Zdravie, 0912 Medicína, ISCED FoET kód 0912
e) - Typ študijného programu: akademicky orientovaný, profesijne orientovaný; prekladateľský, prekladateľský kombinačný (s uvedením aprobácií); učiteľský, učiteľský kombinačný študijný program (s uvedením aprobácií); umelecký, inžiniersky, doktorský, príprava na výkon regulovaného povolania, spoločný študijný program, interdisciplinárne štúdiá.
akademicky orientovaný, príprava na výkon regulovaného povolania
f) - Udeľovaný akademický titul za menom.
PhD.
g) - Forma štúdia.
externá
h) - Pri spoločných študijných programoch spolupracujúce vysoké školy a vymedzenie, ktoré študijné povinnosti plní študent na ktorej vysokej škole (§ 54a zákona o vysokých školách).

študijný program nie je spoločným študijným programom


i) - Jazyk alebo jazyky, v ktorých sa študijný program uskutočňuje.
slovenský, anglický
j) - Štandardná dĺžka štúdia vyjadrená v akademických rokoch.
5
k) - Kapacita študijného programu (plánovaný počet študentov), skutočný počet uchádzačov a počet študentov.
Plánovaný počet prijatých študentov: 13 / Počet študentov ŠP: 9
2. - Profil absolventa a ciele vzdelávania
a) - Vysoká škola popíše ciele vzdelávania študijného programu ako schopnosti študenta v čase ukončenia študijného programu a hlavné výstupy vzdelávania.

Počas doktorandského štúdia si študent v tomto študijnom programe osvojuje vedomosti z oblasti zubného lekárstva,

 ovláda vedecké metódy výskumnej práce v lekárskych vedách so zameraním na zubné lekárstvo, na oblasť orofaciálneho systému, ústnej dutiny a chrupu, disponuje dostatočným množstvom teoretických poznatkov získaných systematickým štúdiom, získava praktické skúsenosti a návyky, dokáže samostatne vedecky pracovať a prináša nové poznatky do odboru, vie prezentovať výsledky výskumu a tvorivo ich aplikovať v praxi, ovláda zásady práce v interdisciplinárnych kolektívoch, princípy medzinárodnej spolupráce a umožňuje zapojenie do vedeckých programov v rámci európskeho výskumu, osvojí si spoločenské, etické a právne aspekty vedeckej práce. V priebehu štúdia sa študent naučí samostatne formulovať vedecký problém, formulovať vedeckú hypotézu, pripraviť a realizovať vedecký experiment, objektívne hodnotiť výsledky získané štatistickou analýzu. Hlavným cieľom týchto aktivít bude teoretické, ako aj praktické zvládnutie metód spracovania získaného materiálu pre príslušné analýzy. Študent doktorandského štúdia bude mať možnosti štúdia aj na iných pracoviskách, ktoré sú akreditované pre doktorandské štúdium, kde môže získať a rozšíriť vedomosti a zručnosti pri riešení doktorandského štúdia a jeho doktorandskej práce. Okrem vyššie uvedených vedomostí a schopností získa absolvent tretieho stupňa vysokoškolského štúdia odboru Zubné lekárstvo tieto špecializované vedomosti, schopnosti a zručnosti v oblasti :

• preventívneho zubného lekárstva,

• konzervačného zubného lekárstva,

• detského zubného lekárstva,

• parodontológie,

• protetiky,

• čeľustnej ortopédie,

• dentoalveolárnej a maxilofaciálnej chirurgie,

• orálnej medicíny,

• a vo vybraných oblastiach všeobecne-medicínskej orientácie zubného lekárstva. Moderné diagnostické a terapeutické metódy využívané v oblasti zubného lekárstva .

Absolventi študijného programu zubné lekárstvo, 3. stupeň vysokoškolského štúdia, budú ovládať zásady a metodológiu vedeckej práce a budú spôsobilí vykonávať odbornú a vedeckú činnosť v oblasti zubného lekárstva, maxilofaciálnej chirurgie, dentoalveolárnej chirurgie, biomedicíny. Absolventi odboru majú schopnosť samostatne vedecky pracovať a prinášať vlastné riešenia v uvedených odboroch. Úspešný absolvent doktorandského štúdia by mal mať možnosť uplatnenia ako vysokoškolský pedagóg, pracovník – lekár na klinických pracoviskách, vedecko-výskumný pracovník na fakulte, v zdravotníckom zariadení, alebo na akadémii vied SR, prípadne ako vedecko-výskumný pracovník vo vývojových zariadeniach a to doma i v zahraničí – preferovane v krajinách Európskej únie. Ideálny stav je ak vysoko kvalitný absolvent doktorandského štúdia v prípade obojstranného záujmu (školiace pracovisko- doktorand)môže pokračovať vo svojej práci, prípadne ako pedagogický pracovník. Požiadavkou na absolvovanie študijného programu je poznanie problematiky zadefinovaného cieľa výskumu, príprava a realizácia vedeckého výskumu; objektívne hodnotenie získaných výsledkov a ich štatistická analýza; rozšírenie a modernizácia diagnostických postupov v medicíne; schopnosť prezentovať vlastné výsledky výskumu odbornej verejnosti na konferenciách a vedeckých podujatiach, publikovanie článkov vo vedeckých a odborných časopisoch doma i v zahraničí.


b) - Vysoká škola indikuje povolania, na výkon ktorých je absolvent v čase absolvovania štúdia pripravený a potenciál študijného programu z pohľadu uplatnenia absolventov.

Doktorandské štúdium sa zameriava na užšiu špecializáciu a prehĺbenie teoretických a vedeckých poznatkov profesionálnej prípravy odborníka v oblasti zubného lekárstva. Absolvent študijného programu nachádza uplatnenie na všetkých univerzitách, na ktorých sa vyučuje zubné lekárstvo, klinických pracoviskách, zdravotníckych zariadeniach a to buď ako vysokoškolský pedagóg alebo ako vedecko-výskumný pracovník.

Ak absolvent doktorandského štúdia má zároveň aj potrebnú kvalifikáciu v rámci akreditačného špecializačného vzdelávania (napríklad v akreditovaných špecializačných odboroch špecializačného štúdia v zdravotníckom povolaní lekár – maxilofaciálna chirurgia, lekár – čeľustná ortopédia, môže sa podieľať na výchove budúcich špecialistov a pri ich príprave na regulované povolanie (všeobecné lekárstvo, zubné lekárstvo, zdravotnícke odbory).

1223 Riadiaci pracovníci (manažéri) v oblasti výskumu a vývoja

1223001 Riadiaci pracovník výskumnej inštitúcie

22 Špecialisti v zdravotníctve

221 Lekári

2212 Lekári špecialisti

231 Vysokoškolskí učitelia

2310 Vysokoškolskí učitelia

2310001 Profesor

2310002 Docent

2310003 Odborný asistent vysokej školy

2310004 Asistent vysokej školy

2433001 Špecialista predaja lekárskeho a farmaceutického tovaru

325 Ostatní odborní pracovníci v zdravotníctve


c) - Relevantné externé zainteresované strany, ktoré poskytli vyjadrenie alebo súhlasné stanovisko k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania.

Nakoľko zubné lekárstvo je študijným odborom, ktorého obsahové vymedzenie súvisí s prípravou odborníkov na niektoré z regulovaných povolaní s koordináciou vzdelania uvedených v prílohe č. 2 Vyhlášky MŠVVŠ SR č. 16/2016 Z. z. a vychádza z odborov priradených k regulovaným povolaniam podľa Nariadenia vlády č. 296/2010 Z. z., máme súhlasné stanovisko Ministerstva zdravotníctva SR k súladu získanej kvalifikácie so sektorovo-špecifickými požiadavkami na výkon povolania.

3. - Uplatniteľnosť
a) - Hodnotenie uplatniteľnosti absolventov študijného programu.

vysokoškolskí pedagógovia alebo vedecko-výskumní pracovníci na univerzitách so zameraním na medicínu, zdravotnícke vedy, zubné lekárstvo, biomedicínu. Absolventi sú v súčasnosti žiadaní aj na pracoviskách rezortu zdravotníctva (napr. kliniky so zameraním na poskytovanie zdravotnej starostlivosti v odbore zubné lekárstvo, výskumné pracoviská akadémie vied v oblasti regeneračnej medicíny, molekulovej biológie, onkológie).

Absolventi študijného programu zubné lekárstvo na UPJŠ v Košiciach, Lekárskej fakulte budú ovládať zásady a metodológiu vedeckej práce a budú spôsobilí vykonávať odbornú a vedeckú činnosť v oblasti zubného lekárstva. Teoretické vedomosti a praktické zručnosti, ktoré získajú štúdiom, im umožnia vykonávať tiež profesiu vedeckého pracovníka na klinických pracoviskách v zdravotníckych zariadeniach. Absolventi odboru budú mať schopnosť samostatne vedecky pracovať, prinášať vlastné riešenia a prispievať tak k rozvoju vedeckého poznania v uvedenom odbore. 

Prehľad absolventov je na stránke Oddelenia pre vedu a výskum UPJŠ LF, kde sú aj ďalšie informácie o doktorandskom programe zubné lekárstvo.


b) - Prípadne uviesť úspešných absolventov študijného programu.

Medzi úspešných absolventov patria napr. MUDr. Mária Eötvösová, PhD., garant špecializačného štúdia čeľustná ortopédia, MUDr. Jarmila Chrenková,PhD., MUDr. Adriána Petrášová, PhD., MDDr. Andrea Stašková, PhD., MUDr, Michaela Michalik, PhD., MPH,MBA, MUDr. Andrej Jenča, PhD., MBA , MUDr. Peter Kizek, PhD., MHA, MPH, MUDr. Milan Bereš, PhD., MPH, MDDr. Juraj Bánovčin, PhD., MDDr. Eleonóra Ivančová, PhD. MDDr. Marcel Riznič, PhD., MUDr. Vladimíra Schwartzová, PhD., MUDr. Stanislav Andrejko, PhD., MUDr. Margaréta Tamášová, PhD., MDDr.,MUDr. Beáta Bolerázska, PhD., MUDr. Eva Janitorová, PhD., MUDr. Jana Kaiferová, PhD., MUDr. Ján Kučera, PhD., MUDr. Marián Kyseľ, PhD., MUDr. Lívia Sladká, PhD., MUDr. Marcela Šestáková, PhD. 

c) - Hodnotenie kvality študijného programu zamestnávateľmi (spätná väzba).

Pre potreby hodnotenia kvality študijného programu je najlepším dôkazom ich uplatniteľnosť na trhu práce predovšetkým na klinických pracoviskách vysokých škôl so zameraním na medicínu ale aj iných disciplínach LF , na zdravotníckych pracoviskách rôznych stupňov vrátane súkromného sektoru . Zamestnávatelia majú priamy dosah na hodnotenie kvality, keďže zástupcovia praxe sú členmi Rady študijného programu.

Zamestnávatelia sa doposiaľ pozitívne vyjadrujú ku kvalite absolventov študijného programu zubné lekárstvo (viď.

Zápisnice zo zasadania RŠP, ktoré sú prílohou.

 

Univerzita má funkčný Vnútorný systém hodnotenia kvality na UPJŠ, má kreovanú Radu pre vnútorné overovanie kvalityktorá je zložená okrem zástupcov fakúlt aj zamestnávateľmi a sú v nej zastúpení aj študenti (Členovia). RVK sa riadi svojim Štatútom a Rokovacím poriadkom. Verejne prístupný je Harmonogram zasadnutí a Zápisnice.

Rovnako lekárska fakulta má funkčný Vnútorný systém hodnotenia kvality na UPJŠ v Košiciach, Lekárskej fakulte, kde sú pravidelne sú zverejňované a aktualizované napr. Indikátory kvalityRady študijných programovZásady prijímacieho konaniaHodnotenie vzdelávania, vrátane vyhodnotenia dotazníkov.


4. - Štruktúra a obsah študijného programu
a) - Vysoká škola popíše pravidlá na utváranie študijných plánov v študijnom programe.

Študijný program zohľadňuje poslanie a ciele stanovené UPJŠ v Košiciach, Lekárskou fakultou v dokumente „Dlhodobý zámer UPJŠ Lekárskej fakulty“ v oblasti vedy a výskumu a v oblasti vzdelávania a je v zhode s Dlhodobým zámerom UPJŠ v Košiciach. Študijný program bol tvorený resp. inovovaný v intenciách trendov rozvoja takto zameraných programov v Európe a vo svete so zohľadnením atraktivity pre absolventov v kombinovanom stupni prvého a druhé stupňa štúdia v programe zubné lekárstvo, ako aj pre absolventov druhého stupňa štúdia so zameraním na zubné lekárstvo, biomedicínu, regeneratívnu biomedicínu. Študijný program je kreovaný v súlade s potrebami praxe, preto je jedným z hlavných hľadísk pri koncipovaní predmetov aspekt využiteľnosti nadobudnutých vedomostí a kompetencií v reálnej praxi. Študijný program a jeho študijný plán sú koncipované tak, aby študenti v prípade záujmu počas štúdia študijného programu zubné lekárstvo mohli absolvovať časť štúdia aj v zahraničí, v čom má fakulta/ústav bohaté skúsenosti a širokú sieť partnerských pracovísk, ktoré majú príbuzné programy študijné programy.

V súlade s Dublinskými deskriptormi a zároveň v zmysle národného kvalifikačného rámca absolventi študijného programu získajú 8. úroveň kvalifikácie.

Profilové predmety študijného programu sú povinné alebo povinne voliteľné a sú stanovené tak, aby študent po ich absolvovaní získal vedomosti a zručnosti, ktoré sú podstatné pre absolvovanie študijného programu. Profilové predmety predstavujú teoretický a metodický základ v príslušnej oblasti vzdelávania. Sú podstatnou časťou tematických okruhov štátnych skúšok. Spolu s ostatnými vzdelávacími činnosťami, ktoré sú študentovi ponúkané v podobe výberových predmetov umožnia prístup študenta k vedomostiam a zručnostiam, dôležitým pre dosiahnutie výstupov vzdelávania v profile absolventa a jeho osobný a profesionálny rozvoj.

Utváranie študijných plánov na UPJŠ sa riadi ustanoveniami Študijného poriadku doktorandského štúdia na UPJŠ v Košiciach, ktorý definuje pracovnú záťaž študenta, hodnotenie, kontrolné etapy štúdia, spôsob ukončenia štúdia a iné náležitosti. Zodpovednosť za obsah štúdia a za korektný priebeh vyhodnocovania kvality definujú: Rozhodnutie rektora č. 7/2021, ktorým sa vydáva Akreditačný poriadok UPJŠ v Košiciach a Rozhodnutie rektora č. 8/2021 (Pravidlá vnútorného systému zabezpečovania a overovania kvality vzdelávania, vedeckej, výskumnej, vývojovej, umeleckej alebo ďalšej tvorivej a podpornej činnosti na UPJŠ).


b) - Vysoká škola zostaví odporúčané študijné plány pre jednotlivé cesty v štúdiu.

Študijný program, odporúčaný študijný plán a štandardná dĺžka štúdia sú upravené podľa Zákona o vysokých školách. Študijný program v súlade so študijným poriadkom doktorandského štúdia dodržiava pravidlá európskeho systému prenosu a zhromažďovania kreditov a pracovnej záťaže študenta na akademický rok. Dodržiava stanovenú pracovnú záťaž vyjadrenú počtom hodín kontaktnej výučby spolu so všetkými činnosťami potrebnými na prípravu a absolvovanie predmetu. Pre jednotlivé predmety boli stanovené počty kreditov tak, aby zohľadňovali náročnosť predmetu z hľadiska špecifickej oblasti učiva a spôsobu ukončenia predmetu. Predmety v rámci odporúčaného študijného plánu umožňujú dosiahnuť stanovené výstupy vzdelávania. Pracovné zaťaženie študenta je v súlade so Študijným poriadkom doktorandského štúdia na UPJŠ ( čl. 3 a čl. 4). Študenti doktorandského štúdia majú možnosť využívať všetky rozvojové aktivity ponúkané univerzitou.

c) - V študijnom pláne spravidla uvedie:

Odporúčaný študijný plán, vrátane špecifikácie povinných, povinne voliteľných, respektíve voliteľných predmetov je na webovej stránke ústavu zabezpečujúceho študijný program zubné lekárstvo v časti Vyučované predmety, Doktorandské štúdium, kde je špecifikovaný[1] učebný plán, podmienky absolvovania a odporúčaná literatúra.

V Informačných listoch (IL) predmetov sú:

‑  špecifikované výstupy vzdelávania a súvisiace kritériá a pravidlá ich hodnotenia tak, aby boli naplnené všetky vzdelávacie ciele študijného programu;

‑  pre každú vzdelávaciu časť študijného plánu/predmet stanovené používané vzdelávacie činnosti (prednáška, seminár, cvičenie, štátna skúška) vhodné na dosahovanie výstupov vzdelávania;

‑  metódy, akými sa vzdelávacia činnosť uskutočňuje – prezenčná, dištančná, kombinovaná, osnova/sylaby predmetu a pracovné zaťaženie študenta („rozsah“ pre jednotlivé predmety a vzdelávacie činnosti samostatne).

Pravidlá pre riadne absolvovanie štúdia na UPJŠ, kontrolné etapy štúdia a pravidlá pre opakovanie štúdia, predĺženie štúdia alebo prerušenie štúdia sú uvedené v Študijnom poriadku doktorandského štúdia. Študijný poriadok upravuje aj organizáciu štátnych skúšok, vrátane Rozhodnutia rektora č. 7/2020, ktorým sa určujú podmienky využitia telekonferenčnej techniky pre účely konania dizertačnej skúšky a obhajoby dizertačnej práce na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Konkrétne podmienky pre absolvovanie štátnych skúšok študijný program zubné lekárstvo sú k dispozícii v časti Informácie pre doktorandov.



d) - Vysoká škola uvedie počet kreditov, ktorého dosiahnutie je podmienkou riadneho skončenia štúdia a ďalšie podmienky, ktoré musí študent splniť v priebehu štúdia študijného programu a na jeho riadne skončenie, vrátane podmienok štátnych skúšok, pravidiel na opakovanie štúdia a pravidiel na predĺženie, prerušenie štúdia.
Minimálna suma kreditov za celé štúdium, ktoré študent musí získať pre jeho úspešné absolvovanie je 240 kreditov, čo je dané Zákonom č. 131/2002 Z. z. - Zákon o vysokých školách, § 54 Doktorandský študijný program. Presný rozpis kreditov je uvedený v Zásadách pre kreditové hodnotenie doktorandov. Základné náležitosti, ktoré musí spĺňať písomná práca k dizertačnej skúške sú špecifikované v časti Dizertačná skúška. Podmienky riadneho ukončenia doktorandského štúdia na UPJŠ v Košiciach, Lekárskej fakulte sú uvedené v časti Obhajoba dizertačnej práce.
e) - Vysoká škola pre jednotlivé študijné plány uvedie podmienky absolvovania jednotlivých častí študijného programu a postup študenta v študijnom programe v štruktúre:

Zásady pre kreditové hodnotenie doktorandov:

·         počet kreditov za povinné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia, 40 kreditov za predmety: Stomatológia, Maxilofaciálna chirurgia, Metodológia výskumu a štatistika, Anglický jazyk (po 10 kreditov), 20 kreditov za dizertačnú skúšku a 30 kreditov za dizertačnú prácu prijatú na obhajobu.

·         počet kreditov za povinne voliteľné predmety potrebných na riadne skončenie štúdia/ukončenie časti štúdia, 10 kreditov, t.j. doktorand si vyberie podľa záujmu 2 povinne voliteľné predmety zo širokého zoznamu povinne voliteľných predmetov, respektíve voliteľných pričom úspešné absolvovanie každého z týchto predmetov má hodnotu 5 kreditov.

·         doktorandi v dennej forme môžu získať kredity za pedagogickú činnosť, t.j. priama výučba alebo iná odborná činnosť súvisiaca s pedagogickou činnosťou v dennej forme štúdia v rozsahu najviac 4 hod. týždenne za akademický rok, v ktorom prebieha výučba - 8 kreditov/semester.

·         doktorandi v dennej forme štúdia pôsobiaci na klinických pracoviskách môžu získať ešte kredity za liečebno-preventívnu činnosť, ktorú vykonávajú - 10 kreditov/semester.

·         doktorandi v rámci vedeckej časti doktorandského štúdia získavajú kredity za publikovanie vedeckých článkov, za písanie učebníc a učebných textov, za podanie, resp. získanie grantu v rámci Grantového systému doktorandov UPJŠ v Košiciach (určený je len pre doktorandov v dennej forme), za spoluúčasť na riešení grantov, za prednášky na kongresoch, resp. na pracovisku a podobne.

·         doktorand so svojím školiteľom každý rok podávajú ročné hodnotenie doktoranda, ktoré pri zápise do vyššieho ročníka skontroluje prodekan fakulty zodpovedný za doktorandské štúdium. Odporúča sa, aby doktorand v dennej forme štúdia každý rok získal 60 kreditov, v externej forme štúdia 48 kreditov.

·         doktorand, ktorý chce absolvovať dizertačnú skúšku, musí mať splnenú kompletne študijnú časť doktorandského štúdia (t.j. absolvované všetky povinné predmety, dva povinne voliteľné/voliteľné predmety podľa vlastného výberu, absolvovanú skúšku z anglického jazyka) a získanie minimálne 90 kreditov


f) - Vysoká škola popíše pravidlá pre overovanie výstupov vzdelávania a hodnotenie študentov a možnosti opravných postupov voči tomuto hodnoteniu.

Preskúmavanie podnetov zo strany študenta, sa riadi Zákonom č. 269/2018 Z.z. o zabezpečení kvality vysokoškolského vzdelávania, Zákonom o sťažnostiachRozhodnutím rektora č. 13/2017 o vybavovaní sťažností Študijným poriadkom doktorandského štúdia na UPJŠ v Košiciach. Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Rozhodnutím rektora č. 8/2021, ktorým sa vydávajú Pravidlá vnútorného systému zabezpečovania a overovania kvality vzdelávania, vedeckej, výskumnej, vývojovej, umeleckej alebo ďalšej tvorivej a podpornej činnosti. Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4 

Všetky typy hodnotenia študijných výsledkov sú navrhnuté tak, aby jednoznačne určovali požadované podmienky pre absolvovanie predmetu. Študent je včas oboznámený s termínmi riadnych a opravných možností priebežného hodnotenia a s riadnymi a opravnými termínmi skúšok. Každý študent má právo byť informovaný o hodnotení všetkých častí priebežného hodnotenia a skúšky. Študent má právo požiadať o vykonanie posledného opravného termínu skúšky pred komisiou, ktorú stanoví dekan na návrh osoby zodpovednej za študijný program. Dekan vymenuje najmenej trojčlennú skúšobnú komisiu; predsedom skúšobnej komisie je spravidla vyučujúci daného predmetu. Komisionálna forma skúšania sa môže uskutočniť aj bez žiadosti študenta, pokiaľ o ňu požiada vyučujúci predmetu.

Študent môže podať žiadosť o preskúmanie rozhodnutia o vylúčení zo štúdia. Dekan môže žiadosti vyhovieť alebo postúpi žiadosť do 15 dní odo dňa jej doručenia rektorovi spolu s pripojeným spisovým materiálom a písomným stanoviskom k vyjadreniam a námietkam žiadateľa. Dekan môže na základe písomnej žiadosti študenta udeliť výnimku z termínov fakultného harmonogramu štúdia, z kontrolných etáp štúdia, z maximálnej dĺžky prerušenia štúdia, umožniť prerušenie štúdia v prípade, že študent nemá splnené podmienky kontrolnej etapy štúdia alebo odpustiť zmeškanie lehoty. Podrobnosti upravuje Študijný poriadok.


g) - Podmienky uznávania štúdia, alebo časti štúdia.

Pravidlá pre uznávanie štúdia alebo jeho časti upravuje Študijný poriadok doktorandského štúdia. Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/ a v časti Dôležité dokumenty.

Študijné programy sú dizajnované v súlade s ECTS transferov a uznávania kreditov, pričom prioritou je aby absolventi študijného programu získavali vedomosti a nové zručnosti aj prostredníctvom mobilít na domácich a zahraničných inštitúciách. Špecifické požiadavky na absolvovanie mobilít upravuje Individuálny študijný plán doktoranda. Mobility sú realizované v rámci širokej škály ponúkaných verejne dostupných schém (ERASMUS+, SAIA).

Uznaním absolvovania predmetu je udelenie hodnotenia predmetu a následné získanie príslušného počtu kreditov, ktoré sú priradené k predmetu, na základe časti štúdia absolvovaného v minulosti. Študent, ktorý v minulosti študoval na vysokej škole a jeho štúdium nebolo riadne skončené, študent žiadajúci o prestup a študent žiadajúci o zmenu študijného programu v rámci študijného odboru môže požiadať o uznanie absolvovania predmetov, ak splní podmienky stanovené Študijným poriadkom. O uznanie absolvovania predmetov musí študent písomne požiadať pred začiatkom výučbovej časti príslušného semestra akademického roku, v ktorom sa predmet vyučuje. O uznaní absolvovania predmetov rozhoduje dekan po vyjadrení zodpovedných učiteľov predmetov, o ktorých uznanie absolvovania študent žiada. Prenos kreditov je proces započítania kreditov získaných v rámci časti štúdia na inej vysokej škole v Slovenskej republike alebo na vysokej škole v zahraničí do počtu spočítavaných kreditov študenta podľa § 4 ods. 3 vyhlášky o kreditovom systéme štúdia. Akademická mobilita je formálne podmienená zmluvou o štúdiu medzi študentom UPJŠ v Košiciach a prijímajúcou vysokou školou. Zmluva o štúdiu obsahuje najmä navrhovaný študijný plán na prijímajúcej vysokej škole a uznanie zodpovedajúcej časti štúdia na vysielajúcej fakulte. Predmety, ktoré má študent absolvovať na prijímajúcej vysokej škole na základe zmluvy o štúdiu, sa stávajú platnou súčasťou študijného plánu študenta. Predmety absolvované na prijímajúcej vysokej škole v rámci akademickej mobility uznáva fakulta študentovi na základe výpisu výsledkov štúdia, ktorý vyhotoví prijímajúca vysoká škola na záver jeho štúdia. Výpis výsledkov štúdia sa stáva súčasťou osobnej študijnej dokumentácie študenta vedenej fakultou. Podrobnosti o uznávaní predmetov pri akademickej mobilite sú stanovené v Študijnom poriadku doktorandské ho štúdia na UPJŠ.



h) - Vysoká škola uvedie témy záverečných prác študijného programu (alebo odkaz na zoznam).

Témy záverečných prác sú pravidelne aktualizované a zverejňované na stránke fakulty (https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/) a v Akademickom informačnom systéme AIS. Sumarizovaný Prehľad obhájených doktorandských prác v študijnom programe zubné lekárstvo je verejne prístupný, prehľad riešených prác v jednotlivých akademických rokoch je v časti Záverečné práce.


i) - Vysoká škola popíše alebo sa odkáže na:

Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe sú uvedené v Študijnom poriadku doktorandského štúdia na UPJŠŠtátne skúšky.

Zahraničné mobility študentov a zamestnancov sú podstatnou oblasťou medzinárodných aktivít univerzity. Všetky informácie sú dostupné na: https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/, https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3.

Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ (Rozhodnutie rektora č. 8/2021 deklarujú dodržiavanie všeobecných princípov a pravidiel etického správania – Etický kódex UPJŠ

 

Etický kódex študenta UPJŠ,  na ktoré sú úzko previazané Zásady dobrej praxe vedeckého publikovania (Rozhodnutie rektora č. 5/2021), Pravidlá posudzovania plagiátorstva (Rozhodnutie rektora č. 21/2021).

Študentom so špecifickými potrebami sú k dispozícii tieto podporné služby:

‑    Poradenstvo: psychologické, sociálne, právne, kuriérove. 

‑    Technická podpora (špeciálne prístroje a pomôcky).

‑    IT poradenstvo - asistencia a podpora pri využívaní IT zdrojov; poradenstvo pre nastavenie AiS2 pre slabozrakých študentov; nastavenia PC pre slabozrakých študentov.

‑    Knižničné a výpožičné služby prispôsobené pre špeciálne potreby študentov.

‑    Erasmus+: študent UPJŠ so špeciálnymi potrebami má možnosť uchádzať sa o grant, ktorý slúži na pokrytie výdavkov súvisiacich so špeciálnymi potrebami počas realizácie mobility v zahraničí; viac informácií na Referáte pre zahraničné vzťahy.

Viac informácii na: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7

Preskúmavanie podnetov zo strany študenta, sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávaniaZákonom o sťažnostiachRozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností Študijným poriadkom doktorandského štúdia. Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.

Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.


5. - Informačné listy predmetov študijného programu
V štruktúre podľa vyhlášky č. 614/2002 Z. z.

nformačné listy sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2. Pre verejnosť sú k dispozícii v Registri študijných programov https://studijne-programy.upjs.sk/program/ZLde.


6. - Aktuálny harmonogram akademického roka a aktuálny rozvrh
(alebo hypertextový odkaz).

Celouniverzitný aktuálny harmonogram je k dispozícii na stránke UPJŠ v sekcii Informácie pre študentov a v sekcii Študijné programy , respektíve na stránke Lekárskej fakulty v sekcii Harmonogram akademického roka

7. - Personálne zabezpečenie študijného programu
a) - Osoba zodpovedná za uskutočňovanie, rozvoj a kvalitu študijného programu (s uvedením funkcie a kontaktu).

Dr. h. c prof. MUDr.Andrej Jenča, CSc., MPH / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14949

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/andrej.jenca/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: andrej.jenca@upjs.sk


b) - Zoznam osôb zabezpečujúcich profilové predmety študijného programu s priradením k predmetu s prepojením na centrálny Register zamestnancov vysokých škôl, s kontaktom (môžu byť uvedení aj v študijnom pláne).

Dr. h. c prof. MUDr.Andrej Jenča, CSc., MPH / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14949

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/andrej.jenca/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: andrej.jenca@upjs.sk

Názov profilového predmetu: Stomatológia, Dentoalveolárna a Maxilofaciálna chirurgia, Dizertačná skúška, Obhajoba dizertačnej práce 


dr hab. Mieszko Adam Wieckiewicz / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19508

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/mieszko.adam.wieckiewicz/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: andrej.jenca@upjs.sk

Názov profilového predmetu: Stomatológia, Dizertačná skúška, Obhajoba dizertačnej práce 


doc. MUDr. Silvia Timková, PhD. / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29230

Homepage: https://www.upjs.sk/en/LF/zamestnanec/silvia.timkova/

kontakt: I. stomatologická klinika UPJŠ LF a UNLP, Trieda SNP 1, 040 11 Košice

VoIP: +421 55 234 3305, e-mail: silvia.timkova@upjs.sk

Názov profilového predmetu: Stomatológia, Dizertačná skúška, Obhajoba dizertačnej práce 

c) - Odkaz na vedecko/umelecko-pedagogické charakteristiky osôb zabezpečujúcich profilové predmety študijného programu.

VUPCH osôb zodpovedných za profilové predmety sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2. Údaje z VÚPCH sú zakomponované aj do oficiálnych osobných stránok zamestnancov, ktoré majú URL v tvare: https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/Zoznam aktuálnych vyučujúcich a ich VUPCH sú dostupné aj z verejného registra študijných programov http://studijne-programy.upjs.sk/


d) - Zoznam učiteľov študijného programu s priradením k predmetu a prepojením na centrálny register zamestnancov vysokých škôl, s uvedením kontaktov (môže byť súčasťou študijného plánu).

Dr. h. c prof. MUDr.Andrej Jenča, CSc., MPH / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14949

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/andrej.jenca/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: andrej.jenca@upjs.sk

Názov predmetu: Prevencia v zubnom lekárstve (PV), Starostlivosť o matku a dieťa (PV), Choroby TMK (PV), Orálna medicína (PV), Bolesť v oromaxilofaciálnej oblasti (V)


dr hab. Mieszko Adam Wieckiewicz / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19508

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/mieszko.adam.wieckiewicz/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: andrej.jenca@upjs.sk

Názov predmetu: Prevencia v zubnom lekárstve (PV), Choroby TMK (PV), Orálna medicína (PV), Bolesť v oromaxilofaciálnej oblasti (V)


doc. MUDr. Silvia Timková, PhD. / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29230

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/silvia.timkova/

kontakt: I. stomatologická klinika UPJŠ LF a UNLP, Trieda SNP 1, 040 11 Košice

VoIP: +421 55 234 3305, e-mail: silvia.timkova@upjs.sk

Názov predmetu: Prevencia v zubnom lekárstve (PV), Orálna medicína (PV), Hygiena ústnej dutiny (V)

 

Doc.Tetyana Pyndus, CSc. / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/22428

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/tetyana.pyndus/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: tetyana.pyndus@upjs.sk

Názov predmetu: Prevencia v zubnom lekárstve (PV), Choroby TMK (PV), Orálna medicína (PV), Hygiena ústnej dutiny (V)


prof. Wlodzimierz Wieckiewicz / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28411

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/wlodzimierz.wieckiewicz/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice

VoIP: +421 55 234 3505, e-mail: wlodzimierz.wieckiewicz@upjs.sk

Názov predmetu: Prevencia v zubnom lekárstve (PV), Choroby TMK (PV), Orálna medicína (PV), Bolesť v oromaxilofaciálnej oblasti (V)


e) - Zoznam školiteľov záverečných prác s priradením k témam (s uvedením kontaktov).

Dr. h. c prof. MUDr.Andrej Jenča, CSc., MPH / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14949

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/andrej.jenca/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice


dr hab. Mieszko Adam Wieckiewicz / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19508

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/mieszko.adam.wieckiewicz/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice


doc. MUDr. Silvia Timková, PhD. / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29230

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/silvia.timkova/

kontakt: I. stomatologická klinika UPJŠ LF a UNLP, Trieda SNP 1, 040 11 Košice


Doc.Tetyana Pyndus, CSc. / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/22428

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/tetyana.pyndus/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice


prof. Wlodzimierz Wieckiewicz / https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28411

Homepage: https://www.upjs.sk/LF/zamestnanec/wlodzimierz.wieckiewicz/

kontakt: Klinika stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o., Bačíková 7, 040 01 Košice


f) - Odkaz na vedecko/umelecko-pedagogické charakteristiky školiteľov záverečných prác.

Vedecko/umelecko-pedagogické charakteristiky (VUPCH) školiteľov sú prístupné v AIS2 a základné informácie z nich sú zakomponované do oficiálnych osobných WWW stránok zamestnancov, ktorých URL je v tvare https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/. VPUCH sú verejne dostupné v rámci prehľadu študijných programov a študijných plánov.

g) - Zástupcovia študentov, ktorí zastupujú záujmy študentov študijného programu (meno a kontakt).

Študenti majú zastúpenie v Rade študijného programu. Aktuálne zloženie Rady študijného programu je k dispozícii aj v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2 a verejnom registri študijných programov. Študenti majú zastúpenie aj v Rade pre vnútorné overovanie kvality na UPJŠ.

h) - Študijný poradca študijného programu (s uvedením kontaktu a s informáciou o prístupe k poradenstvu a o rozvrhu konzultácií).

V rámci dekanátu UPJŠ v Košiciach, Lekárskej fakulty pôsobí Oddelenie pre vedu a výskum, ktorý má na starosti komplexnú starostlivosť o študentov doktorandských študijných programov. Samostatný referát je adekvátne personálne, odborne a finančne zabezpečený. Podporný odborný personál na tomto samostatnom referáte zabezpečuje tútorské, poradenské, administratívne a ďalšie podporné služby a súvisiace činnosti pre študentov doktorandských študijných programov. S využitím Akademického informačného systému AiS2 dokáže študent väčšinu agendy efektívne vybaviť bez priamej interakcie s referátom pre vedu a výskum.

Administratívnu podporu zahraničných mobilít doktorandov poskytuje Referát pre zahraničné styky a prezentáciu fakulty. Kontakty na zamestnancov referátov sa nachádzajú na stránkach: https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/dekanat-lf-upjs/

Ďalšie informácie:

‑  Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ), v skrátenom tvare „UNIPOC“, je špecializovaným pracoviskom UPJŠ zriadeným rektorom UPJŠ s celouniverzitnou pôsobnosťou. Poslaním UNIPOC je poskytovať bezplatne všetkým študentom UPJŠ v Košiciach poradenstvo, konkrétne psychologické, kariérové služby, právne a sociálne poradenstvo a poradenstvo v efektívnom učení. UNIPOC má zároveň na starosti aj podporu a starostlivosť o študentov so špecifickými potrebami. Poradenské služby môžu študenti vyžívať v osobnej aj online forme, v slovenskom aj anglickom jazyku. Zámerom poskytovaných služieb je zlepšovať uplatniteľnosť študentov a absolventov na pracovnom trhu, pôsobiť preventívne a pomáhať pri problémoch, ktoré by mohli ohroziť úspešné ukončenie štúdia našich študentov. Viac informácií o podujatiach a aktualitách v rámci ktorých nájdete aj informácie o už niekoľko rokov pravidelne organizovanom Dni kariéry UPJŠ https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/den-kariery/.

‑  UPJŠ v Košiciach ponúka študentom aj ubytovacie  a stravovacie služby prostredníctvom Študentských domovov a jedálni UPJŠ alebo u zmluvných partnerov. Ubytovací subsystém je súčasťou AiS2, stravovanie v ŠDaJ je administrované samostatným informačným systémom, ktorý je integrovaný v rámci UIS UPJŠ.

 

Na úrovni UPJŠ v Košiciach môžu doktorandi v dennej forme štúdia každý rok žiadať o granty v rámci Vnútorného vedeckého grantového systému UPJŠ v Košiciach. Granty sú zamerané na podporu vedeckých (VVGS) a pedagogických projektov (IPEL). Grantový systém doktorandov na UPJŠ Lekárskej fakulte upravuje Rozhodnutie dekana č. 8/2018.

 

Pre aktivity programu Erasmus+ pracuje na Rektoráte UPJŠ v Košiciach Referát pre zahraničné vzťahy, ktorý manažuje všetky aktivity programu na UPJŠ a padá pod pôsobnosť prorektora UPJŠ pre zahraničné vzťahy a mobilitu. 


i) - Iný podporný personál študijného programu – priradený študijný referent, kariérny poradca, administratíva, ubytovací referát a podobne (s kontaktami).

Mgr. Zuzana Tomková - študijný referent

zuzana.tomkova@upjs.sk

055/234 3316

8. - Priestorové, materiálne a technické zabezpečenie študijného programu a podpora
a) - Zoznam a charakteristika učební študijného programu a ich technického vybavenia s priradením k výstupom vzdelávania a predmetu (laboratóriá, projektové a umelecké štúdiá, ateliéry, dielne, tlmočnícke kabíny, kliniky, kňazské semináre, vedecké a technologické parky, technologické inkubátory, školské podniky, strediská praxe, cvičné školy, učebno-výcvikové zariadenia, športové haly, plavárne, športoviská).

UPJŠ zabezpečuje priestorové, materiálne, technické a informačné zdroje študijného programu osobitne pre každé sídlo, v ktorom sa študijný program uskutočňuje a to primerane k cieľom a výstupom vzdelávania. Zabezpečenie plnohodnotnej infraštruktúry podporujúcej vysokoškolské vzdelávanie, tvorivé vedecké bádanie a výskumnú činnosť, patrí k prioritám univerzity. Neustále napredovanie univerzity sa odráža aj v kontinuálnom rozširovaní existujúcej infraštruktúry, rekonštrukcii budov a v zavedení moderných informačných a komunikačných technológií. Existencia univerzitných pracovísk, je esenciálna na zabezpečenie požadovanej kvality vybraných služieb, ktoré sú charakteristické pre rešpektovanú a materiálne dobre vybavenú univerzitu. Všetky aktuálne informácie o zabezpečení študijných programov na univerzite sú uvedené na stránke:

https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7.

Vybavenie fakulty je dostatočné pre kvalitnú výučbu predmetov študijného programu. Fakulta vzhľadom na aktuálny počet študentov má dostatočný počet rekonštruovaných učební s kvalitnou technickou infraštruktúrou vrátane učební na interaktívne vyučovanie. Študijný program zubné lekárstvo sa bude uskutočňovať prevažne na jednotlivých stomatologických klinikách LF UPJŠ v Košiciach. Miesto výučby bude závisieť od témy dizertačnej práce a ročníka štúdia, v ktorom je doktorand. Vzdelávacia a vedecko-výskumná infraštruktúra Kliniky stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o. a I. stomatologickej kliniky kde prebieha kľúčová časť výučby je prístupná na stránkach oboch kliník www kliniky v časti výskum, kde je podrobne popísané vedecko-výskumné zameranie pracoviska, riešené projektysprávy o VVČpublikácie zamestnancov a prístrojové vybavenie pracoviska.

Ďalšie relevantné informácie:

‑  Internetové prepojenie univerzity so sieťou Sanet 10Gbps

‑  Priepustnosť chrbtice siete SANET-2 krát 100GE kanály, možné rozšíriť až na 500Gbps https://www.upjs.sk/pracoviska/ciakt/saunet/

‑  WIFI pripojenie, pokryté sú všetky budovy univerzity, súčasť siete eduoram.org

‑  AiS2 – komplexný akademický informačný systém na riadenie štúdia https://ais2.upjs.sk/ais/start.do   

‑  Email pre každého zamestnanca a študenta – prevádzkovaný na platforme Office 365 https://www.upjs.sk/navody/e-mail/, vlastná mailová doména @upjs.sk

‑  Podpora dištančného vzdelávania Office 365 teams.microsoft.com https://www.upjs.sk/elearning/ a https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/ustav/lekarska-informatika/sluzby/  

‑  Kybernetická bezpečnosť – vlastný CSIRT tím https://csirt.upjs.sk/#/             

‑  Zvyšovanie bezpečnostného povedomia: podpora pre študentov v prípade úniku údajov, kompromitácie emailových adries, kompromitácie zariadení malvérom

‑  Helpdesk IT podpory https://helpdesk.upjs.sk/ 

‑  Audio vizuálna technika – umožňujúca audio a video premietanie, ako aj vzdialené spojenie v aule RB0A5 v budove RB pavilónu, aule AK0A7 na ulici Kostlivého, v Historickej zasadačke rektorátu, Veľkej zasadačke rektorátu, Malej zasadačke rektorátu a zasadačke prorektorov na rektoráte, dekanáte UPJŠ LF a posluchárňach UPJŠ LF

‑  Univerzita je zapojená aj do Národnej teleprezentačnej infraštruktúry CVTI – 10 pripojení https://video.nti.sk/home/

‑  E-learning – portál pre e-learnigové vzdelávanie                 

‑  e-learning Moja kariéra: https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktuality/e-learning-moja-kariera/

‑  Portál UPJŠ LF – multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov spoločne so všetkými lekárskymi fakultami v SR a ČR (MEFANET)

‑  Poradenstvo pre študentov – https://portal.ccvapp.upjs.sk/ticket-page/poradenstvo-pre-studentov/31

‑  Poradenstvo pre študentov: UNIPOC UPJŠ

‑  Technologický a inovačný park UPJŠ - https://www.upjs.sk/pracoviska/tip/, ktorého súčasťou je inkubátor a podpora pre technologický transfer

‑  Univerzitný vedecký park Medipark

‑  Vedecko-výskumné centrum Promatech

‑  Univerzitný vedecký park TECHNICOM

‑  Botanická záhrada UPJŠ

‑  Učebno-výcvikové zariadenie Danišovce 

b) - Charakteristika informačného zabezpečenia študijného programu (prístup k študijnej literatúre podľa informačných listov predmetov), prístup k informačným databázam a ďalším informačným zdrojom, informačným technológiám a podobne).

Knižnično-informačné služby zabezpečuje Univerzitná knižnica UPJŠ (ďalej UK), ktorá je vzdelávacím a informačným pracoviskom a zároveň súčasťou vedeckej a výskumnej základne univerzity. Hlavné aktivity UK sa orientujú predovšetkým na činnosti, ktorých prevažná časť má dlhodobý, resp. stály charakter:

‑  doplňovanie knižničného fondu so zameraním na pokrytie povinných a povinne voliteľných predmetov – nákupom, výmenou s domácimi a zahraničnými partnermi, darom,

‑  revízia knižničného fondu, vyraďovanie zastaranej, opotrebovanej a multiplicitnej literatúry, fyzická ochrana knižničného fondu,

‑  prezenčné a absenčné vypožičiavanie literatúry,

‑  medziknižničná a medzinárodná výpožičná službu

‑  požičiavanie literatúry z iných knižníc pre používateľov, vybavovanie požiadaviek na výpožičky od iných knižníc, získavanie kópií článkov z vedeckých časopisov,

‑  konzultačná činnosť – odborná pomoc používateľom pri vyhľadávaní informácií,

‑  zabezpečuje vydavateľskú činnosť (ŠafárikPress),

‑  zabezpečovanie prevádzky študovní,

‑  tvorba špecializovaných databáz,

‑  registrácia publikačnej činnosti a citácií zamestnancov UPJŠ, budovanie databázy,

‑  rešeršná služba – prehľady literatúry na požadované témy (výberovo do úrovne plných textov), prehľady publikačných aktivít, citačné rešerše,

‑  online prístup k elektronickým informačným zdrojom – bibliografickým, citačným a plnotextovým databázam, e-printom časopisov,

‑  informačná príprava používateľov – prednášky a kurzy pre študentov zamerané na vyhľadávanie informácií,

‑  riešenie vlastných projektov orientovaných na grantové schémy najmä Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR alebo Ministerstva kultúry SR.

Hlavným poslaním UK je podieľať sa na informačnom zabezpečení výučby i vedecko-výskumnej činnosti jej zamestnancov a študentov, vytvárať podmienky pre podporu vzdelávacieho procesu i inšpirujúce prostredie pre používateľov. UK plní toto poslanie tvorivým využívaním informačných zdrojov a technológií, poskytovaním, dokumentov, informácií a konzultácií, odborných znalostí personálu a zariadení na podporu výučby, vzdelávania a výskumu. V rámci projektu NISPEZ (Národný informačný systém podpory výskumu a vývoja – prístup k elektronickým informačným zdrojom) sprístupňuje elektronické informačné zdroje. UK vytvára databázu, ktorá obsahuje kompletné bibliografické informácie o publikáciách zamestnancov a doktorandov UPJŠ (napr. pedagogických, vedecko-výskumných, odborných). Informačnú hodnotu databázy zvyšuje aj evidencia ohlasov na publikácie. Údaje z databázy sa exportujú do Centrálneho registra publikačnej činnosti (CREPČ) (http://www.crepc.sk/) a sú jedným z podkladov na rozdeľovanie štátnej dotácie verejným vysokým školám. UK ďalej zabezpečuje:

‑  výpožičné služby https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/vypozicne-sluzby1/

‑  katalógy https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/katalogy/

‑  elektronické informačné zdroje https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/e-kniznica/

‑  virtuálna študovňa UPJŠ https://digitalnakniznica.cvtisr.sk/page/digitalna-kniznica-upjs

‑  služby študovní https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/studovne1/

‑  informačné a rešeršné služby https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/informacne-a-resersne-sluzby1/

‑  medziknižničná výpožičná služba https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/mvs1/

‑  informačné vzdelávanie https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/vzdelavanie1/

‑  databáza evidencie publikačnej činnosti zamestnancov UPJŠ: https://aleph.upjs.sk/F/3MMS97JKRIL5HMDDR1P5BCMU5BI4N4HKNTLU46MT2VHH7EJNDS-03038?func=find-c-0&local_base=epc01

Vydavateľstvo ŠafárikPress UPJŠ sa podieľa na šírení povedomia o možnostiach elektronického publikovania na univerzite. Portál Unibook poskytuje trvalé úložisko elektronických dokumentov, archív všetkých vydávaných publikácií a zároveň moderné možnosti nákupu knižných publikácií zamestnancov UPJŠ prostredníctvom štandardného webového rozhrania e-shopu (https://unibook.upjs.sk/sk/).

Na podporu komplexného riadenia vzdelávania na všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania sa používa Akademický informačný systém AIS2.

Centrum informačných a komunikačných technológií (CIaKT) UPJŠ v Košiciach je celouniverzitné informačné pracovisko, ktoré zastrešuje aktivity informačno-komunikačných technológii vo vnútri UPJŠ, ale aj navonok vo väzbe na svoje okolie. Univerzitný uzol CIaKT UPJŠ je súčasne aj regionálnym uzlom siete SANET (Slovak Academic Network).



c) - Charakteristika a rozsah dištančného vzdelávania uplatňovaná v študijnom programe s priradením k predmetom. Prístupy, manuály e-learningových portálov. Postupy pri prechode z prezenčného na dištančné vzdelávanie.

Dištančné vzdelávanie je zabezpečené pomocou platformy MS Teams, ku ktorému majú voľný prístup všetci študenti a zamestnanci UPJŠ v Košiciach. Pomocou MS Teams môžu prebiehať prednášky, semináre a vybrané cvičenia. Všetky študijné materiály sú prístupné študentom aj v elektronickej podobe. Na testovanie sa využíva MS Forms. Alternatívne sa pre dištančné vyučovanie využíva Moodle.

Vďaka balíku MS Office 365, ktorý používa celá univerzita je umožnené zdieľanie veľkých súborov, online výučba aj testovanie vo veľmi spoľahlivom režime s plynulým prenosom veľkých objemov dát súčasne. Súčasťou tohto balíka sú aj moduly, ako napr. Teams a Forms, ktoré je možné využívať v online výučbe a pri online testovaní. V prípade prechodu celej fakulty z prezenčného štúdia na dištančné vzdelávanie informuje študentov. Vedenie UPJŠ LF elektronickou poštou. Pri krátkodobom prechode v rámci určitého predmetu študentov vopred informuje zodpovedný učiteľ predmetu.

Štandardnou súčasťou výučbového procesu je poskytovanie študijných materiálov študentom. Pre tieto účely sa využíva niekoľko prístupov. Základná informácia o obsahu predmetu je zverejnená v informačnom liste (IL) predmetu, kde je zároveň popis relevantných zdrojov literatúry nevyhnutných pre získanie vedomostí určených obsahom predmetu. Podrobnejšie pre ŠP zubné lekárstvo sú informácie uvedené na stránkach kliník zabezpečujúcich výučbu v schéme: výučbavyučované predmetydoktorandské štúdium.

Fakulta sa snaží zabezpečiť potrebnú študijnú literatúru prostredníctvom svojej UK. Ďalší spôsob je zverejnenie prezentácií a iných študijných materiálov na portáli UPJŠ LF pri príslušných predmetoch, v rámci jednotlivých ústavov a kliník v súlade s autorským zákonom.

Realizácia vedeckej/praktickej časti študijného programu zubné lekárstvo v treťom stupni vzdelávania výlučne dištančnou metódou nie je možná. V praxi zaužívanejšou je kombinovaná metóda, kde je časť prezenčnej – teoretickej výučby nahrádzaná dištančnou metódou s elektronickou podporou. 

Vzdelávacie činnosti na UPJŠ, ktoré sú poskytované dištančnou, alebo kombinovanou metódou, sú dostatočne podporované a zabezpečené. Realizáciu telekonferenčných prednášok upravuje Rozhodnutie rektora č. 22/2020 o vyhotovovaní a používaní zvukovo-obrazových záznamov z telekonferenčných vzdelávacích, popularizačných a prezentačných aktivít na UPJŠ v Košiciach. Informácie o dištančnej forme, prehľade nástrojov s návodmi a dostupnými univerzitnými portálmi sú uvedené na webových stránkach univerzity: https://www.upjs.sk/elearning/ a https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/?documentid=4067#7.


d) - Partneri vysokej školy pri zabezpečovaní vzdelávacích činností študijného programu a charakteristika ich participácie.

Univerzita dbá na prepojenie vedomostí s praxou, ktoré je podporované silnými väzbami s významnými partnermi a organizáciami. Partneri sú oficiálne združení v Career Club UPJŠ.

UPJŠ je zakladajúcim členom Košice IT Valley. Spolupracuje aj s ďalšími partnermi. Partnerstvá umožňujúce zabezpečenie vzdelávacích činností študijného programu: MEDIREX a.s. a ďalšie Špecializované výučbové zariadenia LF, Vedeckovýskumné a experimentálne pracoviská LF, Centrum klinického a predklinického výskumu MEDIPARKCentrum simulátorovej a virtuálnej medicínyTechnologický a inovačný park UPJŠ.

 


e) - Charakteristika na možností sociálneho, športového, kultúrneho, duchovného a spoločenského vyžitia.

Rozvoj študentov UPJŠ je zabezpečený nie len kvalitným vzdelávaním, ale tiež sociálnym, športovým, kultúrnym, duchovným a spoločenským vyžitím počas štúdia. Prehľad toho, čo univerzita, jej pracoviská a tiež mesto Košice (ale aj Oficálna stránka mesta Košice) našim študentom ponúka, nájdete sumarizované aj na stránke univerzity, v časti Zdroje na zabezpečenie študijného programu a podporu študentov.

Športové vyžitie pre študentov UPJŠ zabezpečuje univerzitné pracovisko Ústav telesnej výchovy a športu (ÚTVŠ). To ponúka prostredníctvom predmetu Športové aktivity možnosť výberu z 21 druhov športu. Študenti si môžu zašportovať nielen v rámci povinného či výberového predmetu, ale aj nad rámec kreditovej formy. Okrem ponúkaných pohybových aktivít sa študenti môžu zúčastňovať vysokoškolskej ligy v 4 športoch (futsal, florbal, basketbal, volejbal). Tradičným doplnením ponuky ÚTVŠ sú zimné a letné kurzy (lyžiarsky kurz, survival, cykloturistický kurz, splav rieky Tisa a cvičenie pri mori). Študenti, ktorým nepostačujú športové aktivity ponúkané ÚTVŠ, sa môžu uchádzať aj o oveľa širšiu paletu športov, ktoré ponúka TJ Slávia UPJŠPre športové vyžitie študentov je k dispozícii 5 telocviční, z ktorých väčšina prešla v posledných rokoch zásadnou obnovou. Posilňovňa je vybavená pre potreby rôznych úrovní – od začiatočníkov až po pokročilých a je pravidelne dopĺňaná a inovovaná. Okrem toho v objekte ÚTVŠ sa nachádzajú 4 tenisové kurty a 3 multifunkčné betónové ihriská, ktoré študenti využívajú predovšetkým na športové hry. Informácie o športových akciách ÚTVŠ, športoviskách.

Na UPJŠ sú organizované pre študentov rôzne podujatia (napr. v rámci UNIPOCu), Medzi tradičné podujatia patrí napr. Deň otvorených dverí, Noc výskumníkov, Prírodovedecké dni - Science fest. Študenti môžu využívať špecifické priestory ako sú napr. Centrum simulátorovej a virtuálnej medicíny na LF (CSaVM), Unikátne laboratória na UPJŠ Prírodovedeckej fakult, Kútik Marka Meisela na ÚFV PF UPJŠ, ďalej môžu spolupracovať so Študentským rozhlasom Košice – ŠtuRKo, pracovať v študentských organizáciách a záujmových združeniach


f) - Možnosti a podmienky účasti študentov študijného programu na mobilitách a stážach (s uvedením kontaktov), pokyny na prihlasovanie, pravidlá uznávania tohto vzdelávania.

Študenti sa môžu zúčastniť medzinárodných mobilitných programov Európskej únie ako CEEPUS a Erasmus+, kde sa prihlasovanie a pravidlá uznávania tohto vzdelávania riadia pravidlami príslušných programov. Zoznam participujúcich inštitúcií sa pravidelne aktualizuje. Pokyny sú zverejnené na webovej stránke Lekárskej fakulty a univerzity. V rámci vedeckej práce na vlastných projektoch, prípadne na projektoch školiteľa, bývajú vysielaní na partnerské univerzity a výskumné inštitúcie predovšetkým v rámci Európy, ale aj inde vo svete. Môžu využívať aj bilaterálne medzinárodné mobilitné projekty, napr. cez Slovenskú akademickú informačnú agentúru (SAIA) a Národný štipendijný fond.

Záväzné zmluvné partnerstvá umožňujú účasť zainteresovaných strán a ich zástupcov pri návrhu, schvaľovaní, uskutočňovaní a hodnotení študijného programu. Dohody s partnermi konkretizujú podmienky participácie zamestnancov partnera na uskutočňovaní študijného programu a podmienky poskytovania priestorových, materiálových a informačných zdrojov a zabezpečovania kvality štúdia realizovaného v priestoroch partnera vrátane záverečných prác.

Široké možnosti pokrývajúce prakticky celý svet existujú v rámci rôznych schém, najmä v rámci programu Erasmus+ a aktivít zastrešených MŠVVŠ SR, realizovaných prostredníctvom SAIA. Sú to napr.: Stredoeurópsky výmenný program univerzitných štúdií (CEEPUS), Národný štipendijný program (NŠP), Akcia Rakúsko-Slovensko, Višegrádsky fond. Počas súčasnej pandémie COVID-19 je však potrebné pri plánovaní a realizovaní zahraničnej mobility byť obozretný, najmä zvažovať prínosy versus riziká, najmä vzhľadom na epidemiologickú situáciu v prijímajúcej krajine.

Univerzita umožňuje a podporuje vzdelávanie sa mimo UPJŠ v domácich a zahraničných inštitúciách. Zahraničné mobility študentov podstatnou oblasťou medzinárodných vzťahov univerzity. Všetky dôležité informácie o možnostiach mobilít a stáží pre študentov univerzity sú zverejnené na stránke Medzinárodné vzťahy, respektíve podrobnejšie na https://www.upjs.sk/medzinarodne-vztahy/vzdelavacie-programy/ a https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3. Komplexné informácie o ponuke mobilít a stáží a proces výberu uchádzačov je k dispozícii na stránke univerzity. Na administráciu mobilít využíva univerzita AIS2 a portálové nástroje vytvorené v rámci projektu Erasmus without paper (EWP). AiS2 a EWP sú postupne integrované do jedného funkčného celku. Podmienky uznávania absolvovaného štúdia upravuje Študijný poriadok doktorandského štúdia na UPJŠ.

Koordinátor Erasmus+ pôsobiaci na fakulte pomáha zostaviť uchádzačom precízny študijný plán na zahraničnej univerzite, ktorý tvorí predpoklad na uznanie štúdia absolvovaného v zahraničí na UPJŠ v Košiciach. Podrobné informácie o účasti študentov v zahraničných mobilitách za jednotlivé akademické roky poskytujú výročné správy fakulty. Vďaka činnosti Referátu pre zahraničné styky a prezentáciu fakulty UPJŠ LF, má každý zamestnanec alebo študent dostatočné informácie o možnostiach mobilít a má aj administratívnu podporu pri uchádzaní sa o zahraničnú mobilitu. Cieľom Referátu je zlepšiť poskytovanie informácií o krajinách pre študentov a zamestnancov a pomôcť pri plánovaní ich štúdií a výskumov v zahraničí. Informácie o podpore zahraničných mobilít a stáži na UPJŠ Lekárskej fakulte sú dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/zahranicne-vztahy/.


9. - Požadované schopnosti a predpoklady uchádzača o štúdium študijného programu
a) - Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium.

Požadované schopnosti a predpoklady potrebné na prijatie na štúdium sú v súlade s pravidelne aktualizovanými podmienkami prijatia na príslušný stupeň štúdia a sú zverejňované na webovom sídle fakulty. Podmienky prijatia sú zvyčajne každoročne prerokované na vedení fakulty a schválené dekanom UPJŠ LF. V materiáli sú upravené napr. základné podmienky prihlásenia a prijatia na študijný program, termín prihlášok, termín a rozsah prijímacej skúšky, zoznam akreditovaných študijných programov, ktoré fakulta ponúka. Podrobnosti pre ŠP zubné lekárstvo sú uvedené na stránke klinike v časti Informácie pre doktorandov.


b) - Postupy prijímania na štúdium.

Postupy prijímania na štúdium sú v súlade so Študijným poriadkom  (Rozhodnutie rektora č. 14/2021, ktorým sa určujú Zásady prijímacieho konania na štúdium na UPJŠ). Zásady prijímacieho konania definujú základné legislatívne východiská a všeobecné princípy, podľa ktorých sa na univerzite uskutočňuje spoľahlivé, spravodlivé a transparentné prijímacie konanie na študijné programy uskutočňované na UPJŠ v I., II., spojenom I. a II. a v III. stupni vysokoškolského vzdelávania. Všeobecné informácie k prijímaciemu konaniu na UPJŠ sú zverejnené na stránkach univerzity

v časti

Informácie pre záujemcov o štúdium a v časti Vnútorný systém zabezpečovania a overovania kvality, Študijné programy. Detailné podmienky ohľadom prijímania na jednotlivé študijné programy realizované na lekárskej fakulte sú zverejnené na webovej stránke lekárskej fakulty v časti Štúdium na fakulte, Doktorandské štúdium a pre ŠP zubné lekárstvo špecifikované na webovej stránke kliník Kliniky stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o. a I. stomatologickej kliniky UPJŠ LF v časti Doktorandské štúdium, Informácie.

Na stránke fakulty je pravidelne aktualizovaný Zoznam tém dizertačných prác, Informácie o prijímacom konaní a prihláška na štúdium.

Prílohy k žiadosti zvyčajne obsahujú:

‑  odborný životopis uchádzača,

‑  overená kópia dokladu o absolvovaní vysokoškolského štúdia. Uchádzač o štúdium v dennej forme doloží aj priemery študijných výsledkov za jednotlivé ročníky štúdia,

‑  absolvent zahraničnej vysokej školy predloží aj uznanie dokladov o vzdelaní zo zahraničia,

‑  uchádzač o štúdium v externej forme štúdia doloží aj potvrdenie od zamestnávateľa o trvaní pracovného pomeru v čase podania prihlášky na štúdium,

‑  zoznam publikovaných aj nepublikovaných prác uchádzača (príp. odborné posudky týchto prác) a ostatné doklady hodné zreteľa (napr. diplomy z konferencií Študentskej vedeckej odbornej činnosti, doklady o absolvovaných odborných kurzoch, doklady o jazykových skúškach a pod.) .

‑  stručná anotácia plánovaného projektu dizertačnej práce vypracovaná spolu s budúcim školiteľom,

‑  potvrdenie o zaplatení poplatku za prijímacie konanie.


c) - Výsledky prijímacieho konania za posledné obdobie.

AR                    počet záujemcov o štúdium          počet prijatých                  počet nastúpených

štúdium                         denné/externé                       denné/externé                       denné/externé

2021/2022                                   0/0                                               0/0                                         0/0

2020/2021                                   0/3                                               0/3                                       0/3

2019/2020                                   1/3                                              1/3                                         1/3

2018/2019                                   1/2                                               2/2                                         1/2

2017/2018                                  0/0                                               0/0                                         0/0

2016/2017                                   0/2                                               0/2                                         0/2


10. - Spätná väzba na kvalitu poskytovaného vzdelávania
a) - Postupy monitorovania a hodnotenia názorov študentov na kvalitu študijného programu.

Informácie o postupe monitorovania a hodnotenia spokojnosti študentov na univerzite sú zverejnené na stránke univerzity v časti Študijné programy. Indikátory kvality a výsledky monitorovania kvality na UPJŠ a jej súčastiach sú verejne dostupné na webovej stránke univerzity v časti Vnútorný systém zabezpečovania a overovania kvalityIndikátory kvality, respektíve webových stránkach fakulty v časti Vnútorný systém hodnotenia kvality, Indikátory hodnotenia kvality ako aj Vyhodnotenie dotazníkov.


b) - Výsledky spätnej väzby študentov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu.

Univerzita informuje o výsledkoch hodnotenia kvality vzdelávacej činnosti na svojich webových stránkach v časti Vnútorný systém zabezpečovania a overovania kvalityDotazníkové prieskumy na monitorovanie kvality, respektíve webových stránkach fakulty v časti Vyhodnotenie dotazníkov ako aj Kliniky stomatológie a MFCH LF UPJŠ a Akadémie Košice n.o. a I.stomatologickej kliniky UPJŠ LF v časti Hodnotenie výučby študentmi. Konkrétne opatrenia na zvyšovanie kvality študijného programu na základe výsledkov realizovaných prieskumov sú uvedené v zápisniciach z rokovaní Rady študijného programu, ktoré sú archivované v monitorovacom paneli ŠP v AiS2.

c) - Výsledky spätnej väzby absolventov a súvisiace opatrenia na zvyšovania kvality študijného programu.

Univerzita a jej fakulty realizujú dotazníkové prieskumy o uplatnení absolventov univerzity s cieľom skvalitnenia profilu absolventa, užšieho prepojenia štúdia s praxou a zlepšenia postavenia absolventov na trhu práce. Informácie o monitorovaní spätnej väzby absolventov sú uvedené na univerzitných stránkach Absolventi a uplatniteľnosť v praxi. Aktuálne platné pravidlá, periodicita a metodológia dotazníkových prieskumov je popísaná na webových stránkach univerzity v časti Vnútorný systém zabezpečovania a overovania kvality, Priebežné monitorovanie, periodické hodnotenie a periodické schvaľovanie študijného programu.

Konkrétne závery z dotazníkových prieskumov realizovaných na úrovni univerzity, fakulty resp. pracoviska pre daný študijný program sú pravidelne monitorované a zdokumentované v zápisniciach z Rady študijného programu. Zápisnice sú archivované v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2.


11. - Odkazy na ďalšie relevantné vnútorné predpisy a informácie týkajúce sa štúdia alebo študenta študijného programu
(napr. sprievodca štúdiom, ubytovacie poriadky, smernica o poplatkoch, usmernenia pre študentské pôžičky a podobne).

Všetky informácie k študijným programom, ktoré poskytujú prehľad o relevantných vnútorných predpisoch, poplatkoch, či študentských pôžičkách, sú dostupné pre verejnosť a pravidelne aktualizované na nasledujúcej stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7 a tiež v informáciách pre študentov UPJŠ: https://www.upjs.sk/studium/. Špecifické informácie zverejňuje fakulta na stránke v časti https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/studium-na-fakulte/doktorandske/

 

Rada pre vnútorné overovanie kvality

Štatút a Rokovací poriadok

Členovia vrátane študentov

Harmonogram zasadnutí

Zápisnice

 

Akreditované ŠP odbory a programy – III. stupeň štúdia

Študijné odbory

Rady študijných programov

Odborové komisie - predsedovia

 

Študijný a štipendijný poriadok pre doktorandov

https://www.upjs.sk/studenti/legislativa/stud-stip-poriadok/

https://www.upjs.sk/studenti/legislativa/tehotenske-stipendium/

https://www.upjs.sk/studenti/legislativa/stud-stip-poriadok/

 

Študentská časť Akademických senátov

https://www.upjs.sk/univerzita/organy-univerzity/clenovia-as-upjs/ - UPJŠ v Košiciach

https://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/fakulta/organy-fakulty/akademicky-senat/ - UPJŠ LF

 

Ubytovanie študentov

https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/

https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/objednavka-ubytovanie/