Ciele vzdelávania sú v študijnom programe dosahované prostredníctvom merateľných vzdelávacích výstupov v jednotlivých častiach (predmetoch) študijného programu. Zodpovedajú príslušnej úrovni Kvalifikačného rámca v Európskom priestore vysokoškolského vzdelávania.
Vedomosti
Absolventi medziodborového štúdia psychológie (podporgram) disponujú poznatkami z oblasti všeobecnej orientácie v odbore, ktoré sú zamerané na históriu, aktuálne dianie v odbore a prehľad v psychologických špecializáciách. Jadro vedomostí je zamerané na základné poznatky z teoretických (základné a špeciálne disciplíny) a aplikovaných psychologických disciplín, ktoré im dávajú predpoklady na uplatnenie v praxi. Vedomosti sú zamerané na porozumenie poznania jednotlivca, resp. psychologických aspektov správania a prežívania človeka v rámci skupín (kognitívna psychológia, psychológia emócií a motivácie, psychológia osobnosti, sociálna psychológia, vývinová psychológia). Má základné poznatky z oblasti psychometrie, metodológie výskumu a štatistiky a z ďalších vybraných oblastí humanitných, sociálnych a behaviorálnych vied. Súčasťou prípravy sú aj základné poznatky z pedagogiky, ktoré sa následne plánujú dopĺňať, rozvíjať a aplikovať na magisterskom stupni štúdia učiteľstva psychológie (v kombinácii).
Zručnosti
Absolvent disponuje poznatkami o etických princípoch pri vykonávaní psychologickej a výskumnej činnosti a rovnako spôsobilosťou uplatňovať tieto princípy. Absolvent disponuje zručnosťami v oblasti používania psychologických metód (vedenie rozhovorov, fokusových skupín, pozorovania), má osvojené základné vedomosti v špecializáciách (klinická psychológia, pedagogická psychológia, poradenská psychológia, pracovná a organizačná psychológia) s dominantným zameraním na oblasť psychológie uplatniteľnej v školskom prostredí. Absolvent je schopný navrhnúť dizajn jednoduchého výskumného plánu (vrátane experimentu) a realizovať ho, čo zahŕňa najmä zručnosti v oblasti zberu dát a ich následnej kvantitatívnej alebo kvalitatívnej analýzy. Absolvent je ďalej schopný orientovať sa v aktuálnych odborných zdrojoch a vyhľadávať relevantnú literatúru v odbore, interpretovať výsledky štúdií, písať odborné texty a prezentovať zadané úlohy, ciele a výsledky zo základných, špeciálnych a aplikovaných psychologických disciplín.
Kompetencie
Absolvent sa vyznačuje samostatnosťou pri riešení špecifických problémov v meniacom sa prostredí, plánovaním svojho vlastného vzdelávania, autonómiou a zodpovednosťou pri rozhodovaní v nadväznosti na problémy študijného odboru, schopnosťou vhodne a profesionálne prezentovať vlastné stanoviská, tvorivým a pružným myslením. Dokáže realizovať výskum pomocou kvantitatívnych a kvalitatívnych postupov (nadobudnutú kompetenciu preukazuje pri realizácii a obhajobe bakalárskej práce). Pri profesionálnej prezentácii vlastného stanoviska vie efektívne využívať argumentačné stratégie jednotlivých mysliteľov, samostatne a kriticky vyhodnocovať argumenty. Svoje stanovisko vyjadruje kultivovane v jazykovom (ústnom i písomnom) odbornom prejave. Dokáže zaujímať postoje k individuálnym aj spoločenským problémom a prijímať rozhodnutia v kontexte znalostí hodnotových perspektív. Zodpovedne rozhoduje o morálnych, spoločenských, právnych a ekonomických súvislostiach odboru.
Ciele vzdelávania v študijnom programe Biológia bakalársky stupeň medziodborového štúdia sú dosahované prostredníctvom vzdelávacích výstupov v jednotlivých predmetoch študijného programu a zodpovedajú úrovni č. 6 Národného kvalifikačného rámca Slovenskej republiky.
Absolvent medziodborového študijného programu Biológia získa vzdelanie prvého stupňa vysokoškolského vzdelávania v širokej škále biologických vedných odborov: molekulárna biológia, genetika, fyziológia rastlín a živočíchov, cytológia, histológia a anatómia, botanika, zoológia. Má prierezové vedomosti z odboru biológia na úrovni zodpovedajúcej súčasnému stavu poznania. Získa tiež základné znalosti z chémie a základné znalosti z matematiky, informatiky, fyziky a hraničných vedných disciplín.
Absolvent získa poznatky o moderných metódach využívaných k získavaniu nových poznatkov v biologických disciplínach a vie ich použiť vo vedeckom bádaní. Dokáže riešiť praktické úlohy v biologických odboroch.
Absolvent vie pracovať s témou, naučí sa pracovať s vedeckou literatúrou, zosumarizovať získané poznatky a vytvoriť ucelený text.
Absolvent prvého stupňa bakalárskeho medziodborového štúdia je pripravený predovšetkým tak, aby mohol pokračovať v štúdiu na druhom stupni magisterského štúdia v študijnom odbore 38.učiteľstvo a pedagogické vedy, v učiteľstve psychológie (v kombinácii). Je pripravený vykonávať v prípade splnenia kritérií definovaných v Zákone č.138/2019 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a podľa ISCO-08
Vybrané indikované povolania podľa Štatistickej klasifikácie zamestnaní sú podľa SK ISCO-08: nasledujúce::
2359010 - Lektor v práci s mládežou
2359007 - Lektor mäkkých zručností
3253001 - Komunitný pracovník
3343000 - Odborný administratívny asistent
4222002 - Operátor linky tiesňového volania
4227002 - Terénny anketár
5312000 - Pomocný vychovávateľ
5312001 - Pracovník s mládežou
5322003 - Pracovný asistent osôb so zdravotným postihnutím
Absolventi medziodboroveho študijného programu biológia môžu hľadať uplatnenie v širokom rozpätí pracovísk s biologickým a chemickým zameraním vo výskumných kolektívoch, i v samostatnej práci s výskumno-technickým zameraním (SAV, vysoké školy, rezorty zdravotníctva, poľnohospodárstva a lesníctva, potravinárskeho priemyslu, životného prostredia a pod.). Pripravení sú tiež splniť požiadavky špecializovaných inštitúcií vyžadujúcich prácu v teréne, predovšetkým v biologicko orientovaných pracoviskách, a uplatnia sa aj v inštitúciách štátnej správy a samosprávy a v súkromných firmách s výskumno-technologickou orientáciou.
Študijný program je akademicky orientovaný, a preto naši absolventi vo väčšine neodchádzajú do pracovných pomerov na hore uvedené pracoviská, ale pokračujú v štúdiu na magisterských stupňoch štúdia.
V študijnom programe sú povolania, na výkon ktorých je potrebná získaná kvalifikácia, indikované takto:
21 Špecialisti v oblasti vedy a techniky
211 Špecialisti v oblasti fyzikálnych a prírodných vied
213 Špecialisti v oblasti biologických vied
2131 Biológovia, botanici, zoológovia a špecialisti v príbuzných odboroch
2131001 Biológ
2131002 Genetik
2131003 Fyziológ
2131004 Imunológ
2131005 Botanik
2131006 Zoológ
2131007 Biochemik, biofyzik
2131008 Farmakológ, toxikológ
2131009 Fytopatológ
2131999 Biológ, botanik, zoológ a špecialista v príbuznom odbore inde neuvedený
Absolventi medziodborovéhp študijného programu Bbm pokračujú v štúdiu na magisterskom stupni štúdia buď na niektorom z našich ponúkaných magisterských študijných programov, najmä na učiteľských programoch, alebo na magisterských programoch iných vysokých škôl u nás aj v zahraničí. Absolventi neodchádzajú do pracovných pomerov, preto nemáme relevantné vyjadrenia z externého prostredia.
Absolventi študijného programu pokračujú v štúdiu na druhom stupni.
Problematika zamestnanosti a kvality absolventov VŠ sa v súčasnosti stáva jednou z prioritne diskutovaných tém na UPJŠ. UPJŠ nepodceňuje túto problematiku a prijala rad konkrétnych opatrení v Rozhodnutí rektora č. 9/2017. Výsledky analýzy zamestnanosti MŠVVaŠ sú a budú zverejnené na webovej stránke v časti štúdium, resp. verejnosť a médiá pre objektívnu informovanosť verejnosti.
Na webových stránkach filozofickej fakulty je zverejnený profil absolventov, uplatnenie absolventov (napr. názory vybraných absolventov na nimi absolvované štúdium, pozície, ktoré zastávali od skončenia štúdia, možnosti, ktoré im poskytlo VŠ štúdium) a príklady úspešných absolventov.
Absolventi bakalárskeho medziodborového študijného programu biológia v približne 80 % pokračujú na magisterskom stupni štúdia, rôznych programov, kde je ich úspešnosť veľmi veľká. Absolventi sú úspešní študenti na magisterskom stupni štúdia, resp. pokračujú na doktorandský stupeň štúdia, kde využijú svoj široký background v biologických odboroch, získaný na bakalárskom stupni štúdia.
Univerzita a jej fakulty realizujú dotazníkové prieskumy o uplatnení absolventov univerzity s cieľom skvalitnenia profilu absolventa a zlepšenia postavenia absolventov na trhu práce.
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/absolventi/
Absolventi bakalárskeho medziodborového stupňa štúdia biológia nenachádzajú vhodnú klímu v zamestnaneckom prostredí a energiu, ktorú vloží do štúdia (štúdium je pomerne náročné) lepšie zhodnotí pokračovaním na vyššom stupni štúdia.
Študenti môžu získať informácie o ponuke pracovných príležitostí na https://www.profesia.sk
Informácie o úspešných absolventoch sú pravidelne aktualizované na webových stránkach UPJŠ v Košiciach https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-verejnost-a-media/uspesni-absolventi/
Hodnotenie kvality študijného programu zástupcami zamestnávateľov bolo realizované na zasadnutí Rady ŠP 16.9.2021 a na periodickom zasadnutí Rady ŠP 20.9.2022. Kompletné zápisnice sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AIS 2.
PhDr. Emília Nuberová nuberova@cpppapke.sk je riaditeľkou Centra pre Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Zuzkin park 10, 040 11 Košice, partnerskej organizácie, ktorá sústreďuje poradenských psychológov a zabezpečuje metodickú záštitu školským psychológom, výchovným poradcom a metodikom pre prevenčnú činnosť, na ktorú sú študenti pripravovaní.
Mgr. Aneta Pregi aneta.krajnakova@gmail.com je bývalou študentkou učiteľstva psychológie na UPJŠ, pôsobila na škole ako učiteľka psychológie, výchovná poradkyňa, školská psychologička a cvičná učiteľka pre študentky učiteľstva psychológie.
Externým partnerom v pozícii významného odborníka bola menovaná od 2.9.2022 absolventka študijného programu učiteľstvo biológia -psychológia Mgr. Veronika Petrovová: veronika.petrovova@student.upjs.sk
Stanovisko zástupcov zamestnávateľov sa opiera nielen o osobné skúsenosti, ale aj zo spätných väzieb cvičných učiteľov, riaditeľov, resp. pedagogických pracovníkov školských zariadení, v ktorých absolventi pôsobia.
Bakalársky medziodborový program biológia je typ študijného programu s malou nadväznosťou na externe zainteresované strany, preto neuvádzame hodnotenie kvality programu zamestnávateľmi
Utváranie študijných plánov na UPJŠ sa riadi ustanoveniami Študijného poriadku UPJŠ pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň, ktorý definuje pracovnú záťaž študenta, hodnotenie, kontrolné etapy štúdia, spôsob ukončenia štúdia a iné náležitosti. Zodpovednosť za obsah štúdia a za korektný priebeh vyhodnocovania kvality definujú:
Pri koncipovaní predkladaného študijného programu a študijného plánu boli zohľadnené odporúčania Európskej federácie psychologických asociácií (EFPA) Europsy 2018, dostupné tu: https://www.europsy.eu/quality-and-standards
Utváranie študijných plánov na UPJŠ sa riadi ustanoveniami Študijného poriadku UPJŠ pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň štúdia (dostupný na: https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf), ktorý definuje pracovnú záťaž študenta, hodnotenie, kontrolné etapy štúdia, spôsob ukončenia štúdia a iné náležitosti.
Zodpovednosť za obsah štúdia a za korektný priebeh vyhodnocovania kvality definujú Rozhodnutie rektora č. 7/2021 (Akreditačný poriadok UPJŠ, dostupné na: https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4252 a Rozhodnutie rektora č. 8/2021 (Pravidlá vnútorného systému zabezpečovania a overovania kvality vzdelávania, vedeckej, výskumnej, vývojovej, umeleckej alebo ďalšej tvorivej a podpornej činnosti na UPJŠ, dostupné na: https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4253
Študijné plány sú vytvárané v Akademickom informačnom systéme AiS2 a archivované v Monitorovacom paneli študijného programu v AiS2. Študijné plány pre jednotlivé akademické roky sú verejne dostupné na web stránke FF UPJŠ a na PF UPJŠ na : Študijné programy, https://www.upjs.sk/zaujemcovia-o-studium/studijne-odbory-a-programy/bakalarske-studium/
britské a americké štúdiá -psychológia
Prehľad študijného plánu pre medziodborový študijný program Biológia bakalársky stupeň je dostupný na https://studijne-programy.upjs.sk/fakulta/PF. V štruktúre študijného plánu sú indikované povinné, povinne voliteľné a výberové predmety, vyznačené sú profilové predmety. Výstupy vzdelávania a súvisiace kritériá a pravidlá ich hodnotenia pre naplnenie všetkých cieľov študijného programu, prerekvizity, korekvizity a odporúčania sú uvedené v informačných listoch predmetov. Pre každý predmet sú stanovené príslušné vzdelávacie činnosti vhodné na dosiahnutie výstupov vzdelávania a metóda, akou je vzdelávacia činnosť dosiahnutá. Uvedené sú sylaby predmetov, pracovné zaťaženie študentov, kredity pridelené každej časti na základe dosahovaných výstupov, osoba zabezpečujúca predmet a učitelia predmetov.
Miesto uskutočňovania predmetov medziodborového študijného programu Biológia bakalársky stupeň sú budovy UPJŠ v Košiciach.
Terénne cvičenia zo zoológie a Terénne cvičenia z botaniky sa uskutočňujú vo vhodných lokalitách najmä Východoslovenského kraja.
Informácie k jednotlivým predmetom sú každoročne upresňované na elektronickej nástenke predmetu v AiS2, alternatívne v LMS UPJŠ alebo prostredí MS Teams.
Záverečné bakalárske práce študenti robia aj na pracoviskách SAV v Košiciach (Parazitologický ústav SAV, Neurobiologický ústav SA, Ústav fyziológie hospodárskych zvierat SAV), LF UPJŠ v Košiciach a UVLaF v Košiciach
Celý študijný plán sa realizuje v sídle vysokej školy. Študijný plán a informačné listy v požadovanej štruktúre sú vytvárané v Akademickom informačnom systéme AiS2 a archivované v Monitorovacom paneli študijného programu v AIS. Všetky požadované informácie sú verejne dostupné v študijnom pláne v Registri študijných programov UPJŠ
Študijný poriadok UPJŠ pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň štúdia (dostupný na:
https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf)
Všetky údaje a informácie sú uvedené v študijnom pláne, ktorý je generovaný z AIS2 a je tiež súčasťou odovzdanej dokumentácie.
Podrobný prehľad kreditov uvádzajú študijné plány je uvedený v Registri študijných programov UPJŠ na AR22/23
biológia -psychológia BPsb, 17464, https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/17464
britské a americké štúdiá -psychológia BASPsb, 106586 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/106586
filozofia -psychológia FiPsb, 106763 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/106763
geografia - psychológia GPsb, 17442 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/17442
matematika -psychológia MPsb, 17420 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/17420
nemecký jazyk a literatúra -psychológia NJPsb, 106556 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/106556
história - psychológia HPsb, 4036 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/4036
slovenský jazyk a literatúra -psychológia SjPsb, 106710 https://www.portalvs.sk/sk/morho/zobrazit/106710
Pre riadne absolvovanie medziodborového študijného programu Biológia bakalársky stupeň sú platné nasledovné kritériá:
o na riadne skončenie štúdia je potrebné získať za povinné predmety 123 kreditov.
o na riadne skončenie štúdia je potrebné získať za povinne voliteľné predmety 37 kreditov v zložení z:
Blok I. minimálne 11 kreditov
Blok II. minimálne 13 kreditov
Blok III. minimálne 13 kreditov
o na riadne skončenie štúdia je potrebné získať za výberové predmety 12 kreditov
o počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia za bakalársku štátnu skúšku 8
o počet kreditov potrebných na riadne skončenie štúdia za obhajobu bakalárskej práce 6
Pravidlá sú uvedené v Študijnom poriadku UPJŠ v Košiciach na UPJŠ v Košiciach
Preskúmavanie podnetov zo strany študenta, sa riadi
Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania
Zákonom o sťažnostiach, Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností
Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi dokumentom
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke Študijné programy.
Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ (https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4253).
Preskúmavanie podnetov zo strany študenta sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania (https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2018/269/ZZ_2018_269_20210101.pdf), Zákonom o sťažnostiach (https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2010/9/ZZ_2010_9_20190201.pdf), Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline.php?documentid=1075&version=1) a Študijným poriadkom pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf).
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.
Pravidlá pre uznávanie štúdia alebo jeho časti upravuje Študijný poriadok UPJŠ pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň štúdia (dostupný na: https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf).
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/.
Pravidlá pre uznávanie štúdia alebo jeho časti upravuje Študijný poriadok pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň https://www.upjs.sk/public/
media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf).
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/.
Zoznam záverečných prác jednotlivých školiteľov študijného podprogramu je zverejnený v Akademickom informačnom systéme AIS_VSES057.
Príklady tém záverečných prác:
Agresívne správanie adolescentov v kontexte faktorov na strane rodiny
Ako rodičia nastavujú pravidlá pri výchove detí: je úroveň internalizácie pravidiel kľúčom ku efektívnemu rodičovstvu?
Autonómia a životné ciele u adolescentov.
Je forma a kvalita vzťahu rodičov významným faktorom psycho-sociálneho prospievania adolescentov?
Náboženské štýly zvládania záťaže a well-being.
Nespokojnosť s telom a základné psychologické potreby u adolescentov
Optimizmus a nádej v kontexte pandémie Covid-19
Ortorexia, bigorexia, kompulzívne jedenie u dievčat a chlapcov.
Osobnostné a sociokultúrne faktory nespokojnosti s telom u adolescentov.
Osobnostné charakteristiky a emočné prežívanie rôznych žánrov hudby.
Porovnanie obrazu tela a dysfunkčného stravovania u profesionálnych a rekreačných športovcov.
Priateľské vzťahy dospievajúcich s prejavmi ADHD.
Psychologické faktory šikany v prostredí stredných škôl.
Rodinné faktory súvisiace so sebapoškodzovaním u adolescentov.
Rozvoj kreativity u detí predškolského veku.
Sexuálne obťažovanie v online priestore a jeho dôsledky na psychické zdravie u adolescentov.
Sociálno-psychologické determinanty sledovania pornografie medzi mladými mužmi.
Telesné zahanbovanie ako forma šikany a jeho psychologický dopad na adolescentov.
Učiteľ ako motivátor pri zvládaní školskej záťaže.
Úzkosť a depresivita dospievajúcich počas pandémie Covidu-19.
Témy záverečných prác sú evidované centrálne v akademickom informačnom systéme AiS2, viď. https://ais2.upjs.sk/ais/servlets/WebUIServlet?appClassName=ais.gui.vs.es.VSES057App&kodAplikacie=VSES057&uiLang=SK&viewer=web
Prehľad vybraných tém záverečných prác za osttané roky
2021
Vedúci práce: RNDr. Peter Ľuptáčik, PhD. peter.luptacik@upjs.sk
Igor Geletka: Distribúcia pôdnych roztočov v rôznych biotopoch na území mesta Košice.
Vedúci práce: doc. RNDr. Katarína Bruňáková, PhD. katarina.brunakova@upjs.sk
Dominika Jusková: Identifikácia menej študovaných zástupcov rodu Hypericum s využitím cytogenetických markerov
Vedúci práce: Doc. RNDr. Michal Goga, PhD., michal.goga@upjs.sk
Nikola Hrubá: Vplyv elektrogmetického vlnenia na rastliny.
Vedúci práce: RNDr. Mária Piknová, PhD., maria.piknova@upjs.sk
Alexandra Horgošová: Ice nucleation bacteria - úloha baktérií vo vzniku snehových zrážok
2020
Vedúci práce: RNDr. Natália Pipová, PhD., natalia.pipova@upjs.sk
Samuel Sopko: Lokomočná aktivita jašterice zelenej (Lacerta viridis) v teste otvoreného poľa
Vedúci práce: doc. RNDr. Peter Paľove-Balang, PhD., peter.palove-balang@upjs.sk
Kristína Bubláková: Porovanie biosyntézy izoflavonoidov v rôznych druhoch čeľade Fabaceae.
Vedúci práce: RNDr. Anna Alexovič Matiašová, PhD., anna.alexovic.matiasova@upjs.sk
Lukáš Malčický: Skenovacia elektrónová mikroskopia a jej aplikácia pri štúdiu biologických vzoriek
Vedúci práce: doc. RNDr. Monika Kassayová, CSc., monika.kassayova@upjs.sk
Martina Kubicová: Terapeutický potenciál transplantácie črevnej mikrobioty
2019
Vedúci práce: RNDr. Mária Piknová, PhD., maria.piknova@upjs.sk
Christián Jurčo: Lišajníky ako zdroj baktérií pre moderné biotechnologické aplikácie
Vedúci práce: doc. RNDr. Marcel Uhrin, PhD., marcel.uhrin@upjs.sk
Denisa Kolimečková: Využitie údajov "citizen science" pre poznanie rozšírenia obojživelníkov na príklade Bufotes viridis
Vedúci práce: prof. RNDr. Martin Bačkor, DrSc., martin.backor@upjs.sk
Marek Krajčo: Mechanizmy tolerancie voči nadbytku ťažkých kovov v lišajníkoch.
2018
Vedúci práce: RNDr. Ján Košuth, PhD., jan.kosuth@upjs.sk
Daniela Szabóová: Detekcia kmeňových/progenitorových buniek v mieche potkana počas postnatálneho vývinu prostredníctvom expresie génu telomerázy.
Vedúci práce: RNDr. Ladislav Kolarčík, PhD. ladislav.kolarcik@upjs.sk
Stanislava Valachová: Rastlinná diverzita na vybranej lokalite s výskytom sysľa pasienkového.
Vedúci práce: doc. RNDr. Marcel Uhrin, PhD., marcel.uhrin@upjs.sk
Soňa Krajňáková: Akustické prejavy psovitých šeliem v divočine a v priebehu domestikácie.
Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe sú uvedené v Študijnom poriadku UPJŠ v Košiciach na UPJŠ a Zásadách pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Zahraničné mobility študentov a zamestnancov sú podstatnou oblasťou medzinárodných aktivít univerzity. Všetky informácie sú dostupné na: https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/ , https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/ .
Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ deklarujú dodržiavanie všeobecných princípov a pravidiel etického správania - Etický kódex UPJŠ a Etický kódex študenta UPJŠ, na ktoré sú úzko previazané Zásady dobrej praxe vedeckého publikovania, Pravidlá posudzovania plagiátorstva, Zásady správnej výskumnej praxe na UPJŠ a Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ.
Študentom so špecifickými potrebami sú k dispozícii tieto podporné služby:
Poradenstvo: psychologické, sociálne, právne, kariérove
Technická podpora (špeciálne prístroje a pomôcky)
IT poradenstvo - asistencia a podpora pri využívaní IT zdrojov.
Poradenstvo pre nastavenie AiS2 pre slabozrakých študentov. Nastavenia PC pre slabozrakých študentov.
Knižničné a výpožičné služby prispôsobené pre špeciálne potreby študentov.
Erasmus +: Študent UPJŠ so špeciálnymi potrebami má možnosť uchádzať sa o grant, ktorý slúži na pokrytie výdavkov súvisiacich so špeciálnymi potrebami počas realizácie mobility v zahraničí. Viac informácií na Referáte pre zahraničné vzťahy.
Preskúmavanie podnetov zo strany študenta, sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania, Zákonom o sťažnostiach, Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností.
Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre získavanie spätnej väzby na účely hodnotenia kvality vzdelávacej činnosti, tvorivej činnosti a podporných činností na UPJŠ.
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: Študijné programy
Pravidlá pri zadávaní, spracovaní, oponovaní, obhajobe a hodnotení záverečných prác v študijnom programe sú uvedené v Študijnom poriadku pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň štúdia na UPJŠ (https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok
-upjs-maj-2019.pdf a v Zásadách pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ v Košiciach (https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4253 ).
Zahraničné mobility študentov a zamestnancov sú podstatnou oblasťou medzinárodných aktivít univerzity. Všetky informácie sú dostupné na: https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/, ako aj na https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3.
Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ deklarujú dodržiavanie všeobecných princípov a pravidiel etického správania - Etický kódex UPJŠ (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline php?documentid=12&version=1) a Etický kódex študenta UPJŠ (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline php?documentid=13&version=1), na ktoré sú úzko previazané Zásady dobrej praxe vedeckého publikovania (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline.php?documentid=4200&version=1), Pravidlá posudzovania plagiátorstva https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=5605, Zásady správnej výskumnej praxe na UPJŠ a Zásady pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ https://intranet.upjs.sk/op/ op.Public.php?documentid=4253).
Študentom so špecifickými potrebami sú k dispozícii tieto podporné služby:
o Poradenstvo: psychologické, sociálne, právne, kariérne.
o Technická podpora (špeciálne prístroje a pomôcky).
o IT poradenstvo - asistencia a podpora pri využívaní IT zdrojov. Poradenstvo pre nastavenie AiS2 pre slabozrakých študentov. Nastavenia PC pre slabozrakých študentov.
o Knižničné a výpožičné služby prispôsobené pre špeciálne potreby študentov.
o Erasmus+: Študenti UPJŠ so špeciálnymi potrebami majú možnosť uchádzať sa o grant, ktorý slúži na pokrytie výdavkov súvisiacich so špeciálnymi potrebami počas realizácie mobility v zahraničí. Viac informácií na Referáte pre zahraničné vzťahy.
o Viac informácii na: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7.
Preskúmavanie podnetov zo strany študentov UPJŠ sa riadi Zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania (https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2018/269/ZZ_2018_269_20210101.pdf), Zákonom o sťažnostiach (https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2010/9/ZZ_2010_9_20190201.pdf), Rozhodnutím rektora o vybavovaní sťažností (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline.php?documentid=1075&version=1) a Študijným poriadkom pre 1., 2. a spojený 1. a 2. stupeň (https://intranet.upjs.sk/op/op.ViewOnline.php?documentid=1545&version=1, https://www.upjs.sk/public/media/3166/studijny-poriadok-upjs-maj-2019.pdf). Overovanie spôsobov a objektívnosti udeľovania hodnotení študentom sa riadi Zásadami pre overovanie kvality vysokoškolského vzdelávania na UPJŠ (https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.).
Ďalšie informácie sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4.
Informačné listy sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AIS2.
Pre verejnosť sú k dispozícii v Registri študijných programov.
britské a americké štúdiá -psychológia
Informačné listy sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2. Pre verejnosť sú k dispozícii v Registri študijných programov dostupnim na https://studijne-programy.upjs.sk/fakulta/PF
Celouniverzitný aktuálny harmonogram AR je k dispozícii na stránke UPJŠ v sekcii informácii pre študentov a v sekcii o napĺňaní štandardov pre študijný program.
Harmonogram pre študentov FF UPJŠ je prístupný na stránke Filozofickej fakulty:
https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-studentov/
Harmonogram pre študentov PF UPJŠ je prístupný na stránke Prírodovedeckej fakulty:
Celouniverzitný aktuálny harmonogram akademického roka je k dispozícii na stránke UPJŠ v sekcii informácii pre študentov (https://www.upjs.sk/studium/) a v sekcii o napĺňaní štandardov pre študijný program (https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/).
Fakultný aktuálny harmonogram akademického roka je k dispozícii na stránke PF UPJŠ v sekcii https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/.
doc. PhDr. Beata Gajdošová, PhD., vo funkcii docentky, kontakt: beata.gajdosova1@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15314
Doc. RNDr. Peter Pristaš, CSc.
peter.pristas@upjs.sk, https://www.upjs.sk/PF/zamestnanec/peter.pristas/
doc. PhDr. Beata Gajdošová, PhD.
profilový predmet: Sociálna psychológia pre medziodborové štúdium, Seminár pre bakalársku prácu, Metodológia pre MOŠ psychológie
prepojenie: https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15314
kontakt: beata.gajdosova1@upjs.sk
prof. PhDr. Oľga Orosová, CSc.
profilový predmet: Psychológia osobnosti
prepojenie: https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15370
kontakt: olga.orosova@upjs.sk
prof. PhDr. Margita Mesárošová, CSc.
profilový predmet: Psychológia emócií a motivácie
prepojenie: odkaz na RZVŠ: https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15475
kontakt: margita.mesarosova@upjs.sk
doc. Mgr. Mária Bačíková
profilový predmet: Vývinová psychológia pre medziodborové štúdium, Úvod do štatistických metód pre medziodborové štúdium
prepojenie: https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15362
kontakt: maria.bacikova@upjs.sk
doc. Mgr. Ing. Jozef Bavoľár, PhD.
profilový predmet: Kognitívna psychológia
prepojenie: https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15437
kontakt: jozef.bavolar@upjs.sk
· Doc. RNDr. Peter Pristaš, CSc., /OZŠP/ Profilový predmet: Mikrobiológia a základy virológie, Molekulová biológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15308
· Doc. RNDr. Rastislav Jendželovský, /OZPP/ PhD., Profilový predmet :Cytológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15404
· Doc. RNDr. Juraj Ševc, CSc., Profilový predmet: Histológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15274
· Doc. RNDr. Monika Kassayová. CSc.,/OZPP/ Profilový predmet: Fyziológia živočíchov
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15338
· Doc. Andrej Mock., /OZPP/ Profilový predmet: Porovnávacia morfológia živočíchov
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15308
· Doc. Zuzana Daxnerová., Profilový predmet: Histológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15340
· Prof. RNDr. Eva Čellárová, DrSc., Profilový predmet: Genetika
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15239·
· Prof. RND. Pavol Mártonfi, PhD., Profilový predmet: Všeobecná botanika, Terénne cvičenie z botaniky
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15287
· Doc. RNDr. Peter Paľove-Balang, PhD. Profilový predmet: Fyziológia rastlín
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14755
· RNDr. Peter Ľuptáčik, PhD. Profilový predmet: Terénne cvičenie zo zoológie
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15360
VUPCH osôb zodpovedných za profilové predmety sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2.
Údaje z VÚPCH sú zakomponované aj do oficiálnych osobných stránok zamestnancov, ktoré majú URL v tvare:
https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/.
Zoznam aktuálnych vyučujúcich a ich VUPCH sú dostupné aj z verejného Registra študijných programov
britské a americké štúdiá -psychológia
nemecký jazyk a literatúra -psychológia
slovenský jazyk a literatúra -psychológia
VUPCH osôb zodpovedných za profilové predmety sú k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v Akademickom informačnom systéme AiS2. Údaje z VÚPCH sú zakomponované aj do oficiálnych osobných stránok zamestnancov, ktoré majú URL v tvare: https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/.
Zoznam aktuálnych vyučujúcich a ich VUPCH sú dostupné aj z verejného registra študijných programov https://studijne-programy.upjs.sk/fakulta/PF
Zoznam všetkých vyučujúcich s priradením k predmetom je verejne dostupné v:Registri študijných programov.
PhDr. Anna Janovská, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/6858
Mgr. Ondrej Kalina PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15482
Mgr. Jozef Benka, PhD. et PhD https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15481
Mgr. Lucia Barbierik, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19521
Doc. Róbert Stojka,PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14742
PhDr. Katarína Mayerová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14683
RNDr. Juraj Ševc, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15405
RNDr. Ján Gálik, CSc. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14676
Mgr. Pavol Kačmár, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24630
Mgr. René Šebeňa, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14684
Doc. Mgr. Monika Hricová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18582
Mgr. Alexander Onufrák, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/21860
Doc. PhDr. František Šimon, CSc. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15419
Mgr. Blanka Jenčíková https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29453
Mgr. Zuzana Kolaříková, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15420
RNDr. Igor Majláth, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14844
doc. RNDr. Jozef Hanč, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15271
PhDr. Dušan Hruška, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/6621
doc. RNDr. Monika Kassayová, CSc. htps://www.portalvs.sk/regzam/detail/15338
PaedDr. Michal Novocký, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29275
Mgr. Katarína Petríková, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/26432
Mgr. Ján Ruman, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29235
doc. RNDr. Ľubomír Šnajder, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15275
RNDr. Natália Pipová, PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23347
RNDr. Terézia Kisková, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19519
RNDr. Anna Alexovič Matiašová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/22937
PhDr. Bibiána Kováčová Holevová, PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14741
Mgr. Miroslava Köverová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24629
PhDr. Katarína Kušnírová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/21865
PhDr. Denisa Fedáková, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18548
Mgr. Viktória Hičárová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/34196
Mgr. Ulrika Strömplová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18569
PhDr. Iveta Bónová, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15448
doc. PaedDr. Ivica Hajdučeková, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15449
PhDr. Lucia Jasinská, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14809
· Doc. RNDr. Rastislav Jendželovský, PhD., Profilový predmet :Cytológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15404
· Doc. RNDr. Juraj Ševc, PhD., Predmet: Anatómia človeka
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15405
· Prof. RNDr. Martin Bačkor, PhD., Predmet: Botanika I., Seminár dejiny biológie, Integrovaná ochrana rastlín
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15372
· Doc. RNDr. Zuzana Daxnerová, CSc., Profilový predmet: Histológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15340
· Prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD., Profilový predmet: Všeobecná botanika, Botanika II.
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15287
· Doc. Mgr. Vladislav Kolačík PhD., Predmet: Botanika II., Terénne cvičenia z botaniky, Fytogeografia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15483
· Doc. RNDr. Peter Pristaš, CSc., Profilový predmet: Mikrobiológia a základy virológie, Molekulová biológia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15308
· Doc. RNDr. Andrej Mock., Profilový predmet: Porovnávacia morfológia živočíchov
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15309
· Doc. RNDr. Peter Paľove-Balang, PhD., Profilový predmet: Fyziológia rastlín
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14755
· Prof RNDr. Eva Čellárová, DrSc., Profilový predmet: Genetika,
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15298
· RNDr. Peter Ľuptáčik PhD.., Predmet: Zoológia I., Terénne cvičenia zo zoológie
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15360
· Prof. RNDr. Beňadik Šmajda, CSc., Profilový predmet: Fyziológia živočíchov, Bioštatistika
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15274
· Doc. RNDr. Monika Kassayová, CSc., Profilový predmet: Fyziológia živočíchov
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15338
· Doc. RNDr. Marcel Uhrin, PhD., Predmet: Zoológia II., Terénne cvičenia zo zoológie
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14853
· Doc. RNDr. Zuzana Vargová, PhD., Predmet: Všeobecná a anorganická chémia
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15285
· RNDr. Martin Vávra, PhD., Predmet: Chemické výpočty, Úvod do laboratórnej práce
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15403
· RNDr. Igor Fabrici, Dr. rer. nat., Predmet: Matematika pre biológov
https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14921
Rozvíjanie jazykových kompetencií:
· PhDr. Helena Petruňová, CSc. helena.petrunova@upjs.sk
· Mgr. Zuzana Kolaříková, PhD zuzana.kolarikova@upjs.sk
Športové aktivity:
· Prof. RNDr. Stanislav Vokál, DrSc., Predmety: Športové aktivity I,
email: stanislav.vokal@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15283
· Mgr. Zuzana Küchelová, PhD. Predmety: Športové aktivity I,
email: zuzana.kuchelova@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/21084
· MUDr.PeterDombrovský, Predmety: Športové aktivity I,
email: peter.dombrovsky@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14931
· Mgr. Petra Tomková, PhD., Predmety: Športové aktivity I,
email: petra.tomkova@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32641
· Doc. PaedDr. Ivan Uher, Predmety: Športové aktivity I,
email: ivan.uher@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15434
· Mgr. Agata Dorota Horbacz, PhD., Športové aktivity I, II, III, IV, Cvičenie pri mori
email: agata.horbacz@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/6858
· Mgr. Dávid Kaško, PhD., Športové aktivity I, II, III, IV, Letný kurz-splav rieky Tisa
email: david.kasko@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/22938
· Mgr. Patrik Berta, Športové aktivity I, II, III, IV
email: patrik.berta@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/31442
· Mgr. Ladislav Kručanica, PhD., Športové aktivity I, II, III, IV
email: ladislav.krucanica@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/14214
· Bc. Richard Melichar, Športové aktivity I, II, III, IV
email: richard.melichar@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32640
· Mgr. Petra Tomková, PhD., Športové aktivity I, II, III, IV
email: petra.tomkova@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32641
· Mgr. Marcel Čurgali, Športové aktivity I, II, III, IV
email: marcel.curgali@upjs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24638
Školiteľmi záverečných prác študentov v danom študijnom programe budú osoby uvedené v bode 7 písm. a), b) a d).
Témy záverečných prác sú evidované centrálne v akademickom informačnom systéme AiS2
Vybrané niektoré záverečné práce za roky 2018 - 2021
2021
Vedúci práce: RNDr. Peter Ľuptáčik, PhD. peter.luptacik@upjs.sk
Igor Geletka: Distribúcia pôdnych roztočov v rôznych biotopoch na území mesta Košice.
Vedúci práce: doc. RNDr. Katarína Bruňáková, PhD. katarina.brunakova@upjs.sk
Dominika Jusková: Identifikácia menej študovaných zástupcov rodu Hypericum s využitím cytogenetických markerov
Vedúci práce: Doc. RNDr. Michal Goga, PhD., michal.goga@upjs.sk
Nikola Hrubá: Vplyv elektrogmetického vlnenia na rastliny.
Vedúci práce: RNDr. Mária Piknová, PhD., maria.piknova@upjs.sk
Alexandra Horgošová: Ice nucleation bacteria - úloha baktérií vo vzniku snehových zrážok
2020
Vedúci práce: RNDr. Natália Pipová, PhD., natalia.pipova@upjs.sk
Samuel Sopko: Lokomočná aktivita jašterice zelenej (Lacerta viridis) v teste otvoreného poľa
Vedúci práce: doc. RNDr. Peter Paľove-Balang, PhD., peter.palove-balang@upjs.sk
Kristína Bubláková: Porovanie biosyntézy izoflavonoidov v rôznych druhoch čeľade Fabaceae.
Vedúci práce: RNDr. Anna Alexovič Matiašová, PhD., anna.alexovic.matiasova@upjs.sk
Lukáš Malčický: Skenovacia elektrónová mikroskopia a jej aplikácia pri štúdiu biologických vzoriek
Vedúci práce: doc. RNDr. Monika Kassayová, CSc., monika.kassayova@upjs.sk
Martina Kubicová: Terapeutický potenciál transplantácie črevnej mikrobioty
2019
Vedúci práce: RNDr. Mária Piknová, PhD., maria.piknova@upjs.sk
Christián Jurčo: Lišajníky ako zdroj baktérií pre moderné biotechnologické aplikácie
Vedúci práce: doc. RNDr. Marcel Uhrin, PhD., marcel.uhrin@upjs.sk
Denisa Kolimečková: Využitie údajov "citizen science" pre poznanie rozšírenia obojživelníkov na príklade Bufotes viridis
Vedúci práce: prof. RNDr. Martin Bačkor, DrSc., martin.backor@upjs.sk
Marek Krajčo: Mechanizmy tolerancie voči nadbytku ťažkých kovov v lišajníkoch.
2018
Vedúci práce: RNDr. Ján Košuth, PhD., jan.kosuth@upjs.sk
Daniela Szabóová: Detekcia kmeňových/progenitorových buniek v mieche potkana počas postnatálneho vývinu prostredníctvom expresie génu telomerázy.
Vedúci práce: RNDr. Ladislav Kolarčík, PhD. ladislav.kolarcik@upjs.sk
Stanislava Valachová: Rastlinná diverzita na vybranej lokalite s výskytom sysľa pasienkového.
Vedúci práce: doc. RNDr. Marcel Uhrin, PhD., marcel.uhrin@upjs.sk
Soňa Krajňáková: Akustické prejavy psovitých šeliem v divočine a v priebehu domestikácie.
Základné informácie z VUPCH sú zakomponované do oficiálnych osobných WWW stránok zamestnancov, ktorých URL je v tvare https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/ VUPCH sú verejne dostupné v rámci prehľadu študijných programov a študijných plánov v Registri študijných programov.
britské a americké štúdiá -psychológia
nemecký jazyk a literatúra -psychológia
slovenský jazyk a literatúra -psychológia
Základné informácie z VUPCH sú zakomponované do oficiálnych osobných WWW stránok zamestnancov, ktorých URL je v tvare https://www.upjs.sk/kod_fakulty/zamestnanec/meno.priezvisko/. VPUCH sú verejne dostupné v rámci prehľadu študijných programov a študijných plánov na (https://studijne-programy.upjs.sk/fakulta/PF).
Kvetoslava Hasincová kvetoslava.hasincova@student.upjs.sk
Ema Rychvalská ema rychvalska@upjs.sk
Študenti majú zastúpenie v Rade študijného programu. Zloženie Rady študijného programu je k dispozícii v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2 a verejnom registri študijných programov UPJŠ
Alexandra Horgošová, študentka 3. ročníka bakalársky stupeň medziodborového štúdia Biológia-Chémia
e-mail: alexandra.horgosova@student.upjs.sk
Študijnou poradkyňou študijného podprogramu je PhDr. Anna Janovská, PhD., pracovníčka Katedry pedagogickej psychológie a psychológie zdravia: anna.janovska@upjs.sk
Jednoodborové a medziodborové štúdium biológie (bakalársky stupeň), študijný poradca:
doc. RNDr.Zuzana Daxnerová, CSc., e-mail: zuzana.daxnerova@upjs.sk
https://www.upjs.sk/PF/zamestnanec/zuzana.daxnerova/
Tútori:
RNDr. Linda Petijová, PhD. (e-mail: linda.petijova@upjs.sk)
https://www.upjs.sk/PF/zamestnanec/linda.petijova/
RNDr. Miroslava Bálintová,(e-mail: miroslava.balintova@student.upjs.sk
https://www.upjs.sk/PF/zamestnanec/miroslava.balintova/
Administráciu štúdia zabezpečuje Študijné oddelene FF UPJŠ a študijné oddelenie PF UPJŠ
https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/so/ v Košiciach s využitím Akademického informačného systému AiS2. Väčšinu agendy dokáže študent efektívne vybaviť prostredníctvom informačného systému, bez priamej interakcie so študijným oddelením.
Študijný referent (FF):
Ing. Jana Quitková, jana.quitkova@upjs.sk
Karolína Kelemenová, karolina.kelemenova@upjs.sk
Eva Mrázová, eva.mrazova@upjs.sk
Študijný referent (PF):
RNDr. Iveta Sováková, iveta.sovakova@upjs.sk
Mgr. Denisa Štefaníková, denisa.stefanikova@upjs.sk
Ing. Angesa Pivarníková, agnesa.pivarnikova@upjs.sk
Správca AiS2: Mgr. Emília Sotáková (emilia.sotakova@upjs.sk)
Väčšinu agendy dokáže študent efektívne vybaviť prostredníctvom informačného systému, bez priamej interakcie s referentom.
Ďalšou dôležitou podpornou zložkou je UNIPOC – Univerzitné poradenské centrum. Ide o špecializované pracovisko UPJŠ zriadeným rektorom UPJŠ s celouniverzitnou pôsobnosťou. Poslaním UNIPOC je poskytovať bezplatne všetkým študentom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach poradenstvo, konkrétne psychologické, kariérové, právne a sociálne poradenstvo a poradenstvo v efektívnom učení. UNIPOC má zároveň na starosti aj podporu a starostlivosť o študentov so špecifickými potrebami. Poradenské služby môžu študenti vyžívať v osobnej aj online forme, v slovenskom aj anglickom jazyku. Zámerom poskytovaných služieb je zlepšovať uplatniteľnosť študentov a absolventov na pracovnom trhu, pôsobiť preventívne a pomáhať pri problémoch, ktoré by mohli ohroziť úspešné ukončenie štúdia našich študentov. Viac informácií na:
https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/, https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktuality/e-learning-moja-kariera/. UNIPOC zabezpečuje aj podporu pre študentov so špecifickými potrebami: https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/specialne-edukacne-potreby/.
Ďalšie kontakty a odkazy:
Študijný referent sociálnej pomoci:
Mgr. Lýdia Bereczová (lydia.bereczova@upjs.sk)
Referent pre stáže, Erasmus+:
Bc. Oľga Gállová (olga.gallova@upjs.sk) https://www.studujsff.sk/
Koordinátor pre študentov so špecifickými potrebami:
doc. PhDr. Beata Gajdošová, PhD. (beata.gajdosova1@upjs.sk)
https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/specialne-edukacne- potreby/
Dôležité stránky: Dôležité stránky | UPJŠ (upjs.sk)
Ubytovací referát: Kontakty | UPJŠ (upjs.sk)
Univerzitné poradenské centrum: UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH (upjs.sk)
Ubytovanie v Študentských domovoch
Študenti môžu využiť administratívne služby Študijného oddelenia Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/so/), obrátiť sa môžu na študijného referenta, Mgr. Denisa Štefaníková, denisa.stefanikova@upjs.sk. Väčšinu agendy dokáže študent efektívne vybaviť dištančne prostredníctvom Akademického informačného systému, bez osobnej interakcie so študijným oddelením.
Prírodovedecká fakulta: https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/so/
V prípade potreby sa môžu študenti obrátiť aj na študijné oddelenia ďalších fakúlt, ktoré zabezpečujú niektoré predmety študijného programu
Filozofická fakulta: https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-studentov/studijne-oddelenie/
ÚTVaŠ https://www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/studenti-sar/studijne-oddelenie/
Ďalšie možnosti, kde môžu študenti získať podporu alebo sa môžu poradiť: Univerzitné poradenské centrum Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ), v skrátenom tvare „UNIPOC“, je špecializovaným pracoviskom UPJŠ zriadeným rektorom UPJŠ s celouniverzitnou pôsobnosťou. Poslaním UNIPOC je poskytovať bezplatne všetkým študentom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach poradenstvo, konkrétne psychologické, kariérové, právne a sociálne poradenstvo a poradenstvo v efektívnom učení. UNIPOC má zároveň na starosti aj podporu a starostlivosť o študentov so špecifickými potrebami. Poradenské služby môžu študenti vyžívať v osobnej aj online forme, v slovenskom aj anglickom jazyku. Zámerom poskytovaných služieb je zlepšovať uplatniteľnosť študentov a absolventov na pracovnom trhu, pôsobiť preventívne a pomáhať pri problémoch, ktoré by mohli ohroziť úspešné ukončenie štúdia našich študentov. Viac informácií na: https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/, https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktuality/e-learning-moja-kariera/
· Deň kariéry UPJŠ https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/den-kariery/
· Ubytovanie v Študentských domovoch https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/studentske-domovy/
· Stravovanie v Študentských jedálňach https://www.upjs.sk/pracoviska/studentske-domovy-jedalne/studentske-jedalne/
Podpora študentov so špecifickými potrebami https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/specialne-edukacne-potreby/
UPJŠ zabezpečuje priestorové, materiálne, technické a informačné zdroje študijného programu osobitne pre každé sídlo, v ktorom sa študijný program uskutočňuje a to primerane k cieľom a výstupom vzdelávania. Zabezpečenie plnohodnotnej infraštruktúry podporujúcej vysokoškolské vzdelávanie, tvorivé vedecké bádanie a výskumnú činnosť, patrí k prioritám univerzity. Neustále napredovanie univerzity sa odráža aj v kontinuálnom rozširovaní existujúcej infraštruktúry, rekonštrukcii budov a v zavedení moderných informačných a komunikačných technológií.
Existencia univerzitných pracovísk, je esenciálna na zabezpečenie požadovanej kvality vybraných služieb, ktoré sú charakteristické pre rešpektovanú a materiálne dobre vybavenú univerzitu.
Všetky aktuálne informácie o zabezpečení študijných programov na univerzite sú uvedené na stránke:
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7
Výučba MOŠ psychológie (podporgram ) prebieha v posluchárňach a seminárnych miestnostiach, ktoré sú štandardne vybavené výpočtovou technikou, dataprojektorom, webkamerou, ozvučením, pripojením na internet a softvérových vybavením umožňujúcim online pripojenie na výučbu. V niektorých učebniach je k dispozícii aj interaktívna tabuľa. Všetkým študijným programom je k dispozícii počítačová učebňa vybavená výpočtovou technikou, dataprojektorom, pripojením na internet, interaktívnou tabuľou a štatistickým softvérom SPSS.
V priestoroch budov, v ktorých prebieha výučba na fakulte, sú umiestnené počítačové stanice s pripojením na internet a intranet, ktoré sú voľne prístupné pre študentov. Študentom je prístupná wifi sieť Eduroam v celom areáli.
Dôležitou súčasťou výskumnej infraštruktúry je Psychologické laboratórium, ktoré je vybavené špecializovaným štatistickým softvérom (SPSS Statistics Professional v.25 + IBM SPSS AMOS ), špecializovaným softvérom pre psychologické laboratória SUPERLAB a súborom elektronických verzií psychodiagnostických skúšok. Ku všetkým počítacom sú pripojené odpovedacie zariadenia, Super Lab Pro, RB 840 ac, so profesionálnymi slúchadlami Sennheiser - HD 280 PRO. Dôležitou súčasťou bakalárskeho štúdia je aj absolvovanie predmetov tvoriacich biologický korelát štúdia psychológie. Ich vyučovanie zabezpečujú pracoviská PF UPJŠ. Okrem bežných posluchární a seminárnych miestností sa výučba predmetov MOŠ psychológie (podprogram) realizuje aj v sociálno – psychologickom laboratóriu. Je určené pre vyučovanie interaktívneho charakteru..
Na úrovni UPJŠ:
▫ Internetové prepojenie univerzity so sieťou Sanet 10Gbps
▫ Priepustnosť siete SANET-2 krát 100GE kanály, možné rozšíriť až na 500Gbps https://www.upjs.sk/pracoviska/ciakt/saunet/
▫ WIFI pripojenie, pokryté všetky budovy univerzity, súčasť siete eduoram.org
▫ AiS2 –komplexný akademický informačný systém na riadenie štúdia https://ais2.upjs.sk/ais/start.do
▫ Email pre každého zamestnanca a študenta - prevádzkový na platforme Office 365 https://outlook.office.com/ , vlastná mailová doména @upjs.sk
▫ Podpora dištančného vzdelávania Office 365 teams.microsoft.com a https://www.upjs.sk/navody/office-365/ a BigBlueButton https://bbb.science.upjs.sk/b
▫ Kybernetická bezpečnosť - vlastný CSIRT tím https://csirt.upjs.sk/#/
▫ Zvyšovanie bezpečnostného povedomia: podpora pre študentov v prípade úniku údajov, kompromitácie emailových adries, kompromitácie zariadení malvérom
▫ Helpdesk IT podpory https://helpdesk.upjs.sk/
▫ Audio vizuálna technika – umožňujúca audio a video premietanie, ako aj vzdialené spojenie v aule RB0A5 v budove RB pavilónu, aule AK0A7 na ulici Kostlivého, v Historickej zasadačke rektorátu, Veľkej zasadačke rektorátu, Malej zasadačke rektorátu a zasadačke prorektorov na rektoráte.
▫ Univerzita je zapojená aj do Národnej teleprezentačnej infraštruktúry CVTI – 10 pripojení https://www.tp.cvtisr.sk/telekonferencne-miestnosti/
▫ E-learning – portál pre e-learnigové vzdelávanie
▫ Portál UPJŠ LF - multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov spoločne so všetkými lekárskymi fakultami v SR a ČR
▫ Poradenstvo pre študentov – https://portal.ccvapp.upjs.sk/ticket-page/poradenstvo-pre-studentov/31
▫ Kariérne a psychologické poradenstvo pre študentov: UNIPOC UPJŠ
▫ Technologický a inovačný park UPJŠ - https://www.upjs.sk/pracoviska/tip/, ktorého súčasťou je inkubátor a podpora pre technologický transfer
▫ UVP Medipark - https://www.upjs.sk/pracoviska/medipark/
Vybavenie fakulty posluchárňami je dostatočné pre výučbu predmetov študijného programu. Na pracovisku na Moyzesovej ul. disponujeme dvoma posluchárňami RB0A5 (kapacita 280), RE0A6 (kapacita 160), RB0P1 (kapacita 60), AK0A7(kapacita 160) v budove Botanickej záhrady disponuje troma posluchárňami SB1P1 (kapacita 116 ľudí), SB1P2 (20 ľudí) a SB1P3 (20 ľudí) s technickou infraštruktúrou (počítač, dataprojektor). Ďalšie učebne, posluchárne či počítačové miestnosti sú k dispozícii v ostatných budovách fakulty, kde prebieha najmä výučba voliteľných predmetov študijného programu. Ich vybavenie je rôzne a závisí od potrieb výučby toho ktorého voliteľného predmetu.
· RB0L21 – morfologické laboratórium, určené najmä na mikroskopovanie a prípravu jednoduchých preparátov. Využívané na predmetoch Cytológia, Histológia
· RB3L05 – anatomické laboratórium – určené na prácu s anatomickými preparátmi a modelmi využívané predmet Molekulová biológia
· RBRB1L01 – laboratórium molekulárnej biológie. Využívané na predmet Molekulárna biológia
· RB0L25 – fyziologické laboratórium. Využívané na predmety Fyziológia živočíchov, Bioštatistika,
· RB4L43 – zoologické laboratórium. Využívané na predmety Porovnávacia morfológia živočíchov, Zoológia I. Zoológia II.
· SB1P3 –učebňa. Využívaná na predmet Genetika
· SB1L26 – študentské laboratórium určené na mikroskopické pozorovania. Využívané na predmetoch Všeobecná botanika, Botanika I., Botanika II.
· SB1L27 – biochemické študentské laboratórium. Využívané na predmety Fyziológia rastlín,
· SB1P2 – učebňa vybavená stereomikroskopmi Využívaná na predmety Botanika II.
· Auly a prednáškové miestnosti sú vybavené dataprojektorom, počítačom, mikrofónom, keramickou tabuľou, pripojením na internet, sú to AK0A7, RB0A5, RB0A6, RB0P1, RB1P1, SB1L26, RB3L05, RB0L21, RB0L25
· Miestnosti kde sa uskutočňujú cvičenia sú vybavené prístrojmi a materiálom podľa zamerania cvičení
V miestnosti SB1L26: svetelné mikroskopy, dataprojektor, keramická tabuľa
V miestosti SB1L27: laminárne boxy, digestor, vodná výveva, elektrický varič, topné hniezdo, magnetické miešadlo, centrifúgy, termobloky, vertikálna elektroforéza, orbitálne trepačky, analytické váhy, spektrofotometer, pH-meter, oximeter, ionmeter, vodný kúpeľ, pieskový kúpeľ, kvapalinový chromatograf (HPLC), refraktometer, destilačný prístroj, byrety, regály s osvetlením na kultiváciu rastlín.
V miestnosti SB1P2: dataprojektor, binokulárne lupy s možnosťou pripojenia na notebook.
V miestnosti RB0L21: mikroskopy, materiál na prípravu jednoduchých preparátov.
V miestnosti RB0L25: PowerLab 26T (zariadenie na získavanie fyziologických údajov u človeka - pulz, tlak, EKG, reflexné reakcie, spirometria) prepojené s PC; mikroskopy; svetelný mikroskop učiteľský s digitálnou kamerou a možnosťou zdieľania obrazu, digitálny spirometer; tlakomery; centrifúgy, spektrofotometer, laboratórne váhy.
V miestnosti RB0L20: mikroskopy, stereoskopické lupy, centrifúgy, heating blok, digestor, PCR box s UV svetlom, horizontálna a vertikálna elektroforéza, zdroj elektrického napätia, homogenizátor, vortex, termostat.
V miestnosti RB4L19: PC + dataprojektor, stereomikroskopy Leica SZ4D, svetelné študentské mikroskopy Leica DM500, svetelný mikroskop učiteľský Leica DM1000, svetelný mikroskop učiteľský Leica DM750, ďalekohľad Nikon Prostaff 3s.
V miestnosti RB1L07: vysokootáčková centrifúga s chladením, termomixér, mikrocentrifúga, platničkový spektrofluoroluminometer (prístroj na meranie absorbancie, fluorescencie a luminiscencie), Nanodrop (prístroj na kvantifikáciu vyizolovaných biomakromolekúl v malom objeme vzorky – 1-2 μl), PCR box, PCR termocyklér, qPCR termocyklér
V miestnosti RB1L01: vysokootáčková centrifúga s chladením, termomixér, mikrocentrifúga, aparatúry na horizontálnu elektroforézu, aparatúry na vertikálnu elektroforézu, aparatúry na blotovanie, molekulárny zobrazovací systém ChemiDoc (prístroj na detekciu chemiluminiscencie a fluorescencie, ktorý umožňuje vizualizáciu a dokumentáciu výsledkov elektroforéz a blotov), denzitometer, UV transluminátor
Hlavným poslaním univerzitného pracoviska, Univerzitnej knižnice UPJŠ (UK) ako informačného pracoviska univerzity, je podieľať sa na informačnom zabezpečení výučby i vedecko-výskumnej činnosti jej zamestnancov a študentov, vytvárať podmienky pre podporu vzdelávacieho procesu i inšpirujúce prostredie pre používateľov. UK plní toto poslanie tvorivým využívaním informačných zdrojov a technológií, poskytovaním dokumentov, informácií a konzultácií, odborných znalostí personálu a zariadení na podporu výučby, vzdelávania a výskumu. Knižnično-informačné služby sú zdokumentované na stránke https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/. UPJŠ prevádzkuje Vydavateľstvo ŠafárikPress UPJŠ http://www.safarikpress.6f.sk Vydavateľstvo sa podieľa na šírení povedomia o možnostiach elektronického publikovania na univerzite. Portál Unibook poskytuje trvalé úložisko elektronických dokumentov, archív všetkých vydávaných publikácií a zároveň moderné možnosti nákupu knižných publikácií zamestnancov UPJŠ prostredníctvom štandardného webového rozhrania e-shopu (https://unibook.upjs.sk/sk/ ).
Na podporu komplexného riadenia vzdelávania na všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania sa používa Akademický informačný systém AiS2.
Centrum informačných a komunikačných technológii (CIaKT) UPJŠ v Košiciach je celouniverzitné informačné pracovisko, ktoré zastrešuje aktivity informačno-komunikačných technológii vo vnútri UPJŠ, ale aj navonok vo väzbe na svoje okolie. Univerzitný uzol CIaKT UPJŠ je súčasne aj regionálnym uzlom siete SANET (Slovak Academic Network).
Prístup študentov k študijnej literatúre zabezpečuje centrálne univerzitné pracovisko Univerzitná knižnica UPJŠ v Košiciach https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/. Hlavným poslaním univerzitného pracoviska, Univerzitnej knižnice UPJŠ (UK) ako informačného pracoviska univerzity, je podieľať sa na informačnom zabezpečení výučby i vedecko-výskumnej činnosti jej zamestnancov a študentov, vytvárať podmienky pre podporu vzdelávacieho procesu i inšpirujúce prostredie pre používateľov. UK plní toto poslanie tvorivým využívaním informačných zdrojov a technológií, poskytovaním dokumentov, informácií a konzultácií, odborných znalostí personálu a zariadení na podporu výučby, vzdelávania a výskumu. Knižnično-informačné služby sú zdokumentované na stránke https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/. UPJŠ prevádzkuje Vydavateľstvo ŠafárikPress UPJŠ http://www.safarikpress.6f.sk Vydavateľstvo sa podieľa na šírení povedomia o možnostiach elektronického publikovania na univerzite. Portál Unibook poskytuje trvalé úložisko elektronických dokumentov, archív všetkých vydávaných publikácií a zároveň moderné možnosti nákupu knižných publikácií zamestnancov UPJŠ prostredníctvom štandardného webového rozhrania e-shopu (https://unibook.upjs.sk/sk/ ).
· Výpožičné služby https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/vypozicne-sluzby1/
· Katalógy https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/katalogy/
· Elektronické informačné zdroje https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/e-kniznica/
· Virtuálna študovňa UPJŠ https://digitalnakniznica.cvtisr.sk/page/digitalna-kniznica-upjs
· Služby študovní https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/studovne1/
· Informačné a rešeršné služby https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/informacne-a-resersne-sluzby1/
· Medziknižničná výpožičná služba https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/mvs1/
· Informačné vzdelávanie https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/sluzby/vzdelavanie1/
·
Databáza evidencie publikačnej činnosti zamestnancov UPJŠ je dostupná na: https://aleph.upjs.sk/F/3MMS97JKRIL5HMDDR1P5BCMU5BI4N4HKNTLU46MT2VHH7EJNDS-03038?func=find-c-0&local_base=epc01
Na podporu komplexného riadenia vzdelávania na všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania sa používa Akademický informačný systém AiS2.
Centrum informačných a komunikačných technológii (CIaKT) UPJŠ v Košiciach je celouniverzitné informačné pracovisko, ktoré zastrešuje aktivity informačno-komunikačných technológii vo vnútri UPJŠ, ale aj navonok vo väzbe na svoje okolie. Univerzitný uzol CIaKT UPJŠ je súčasne aj regionálnym uzlom siete SANET (Slovak Academic Network) (https://www.upjs.sk/pracoviska/ciakt/o-nas/).
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach zabezpečuje priestorové, materiálne, technické a informačné zdroje ŠP osobitne pre každé sídlo, v ktorom sa ŠP uskutočňuje a to primerane k cieľom a výstupom vzdelávania. Zabezpečenie plnohodnotnej infraštruktúry podporujúcej vysokoškolské vzdelávanie, tvorivé vedecké bádanie a výskumnú činnosť, patrí k prioritám univerzity. Neustále napredovanie univerzity sa odráža aj v kontinuálnom rozširovaní existujúcej infraštruktúry, rekonštrukcii budov a v zavedení moderných informačných a komunikačných technológií.
Existencia univerzitných pracovísk je esenciálna na zabezpečenie požadovanej kvality vybraných služieb, ktoré sú charakteristické pre rešpektovanú a materiálne dobre vybavenú univerzitu.
Všetky aktuálne informácie o zabezpečení študijných programov na univerzite sú uvedené na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7
Prístup na internet a k informačným zdrojom je zabezpečený pomocou siete Sanet
· Internetové prepojenie univerzity so sieťou Sanet 10Gbps
· Priepustnosť chrbtice siete SANET-2 krát 100GE kanály, možné rozšíriť až na 500Gbps https://www.upjs.sk/pracoviska/ciakt/saunet/
· WIFI pripojenie, pokryté všetky budovy univerzity, súčasť siete eduoram.org
· AiS2 –komplexný akademický informačný systém na riadenie štúdia https://ais2.upjs.sk/ais/start.do
· Email pre každého zamestnanca a študenta - prevádzkovaný na platforme Office 365 https://outlook.office.com/, vlastná mailová doména @upjs.sk
· Podpora dištančného vzdelávania Office 365 teams.microsoft.com a https://www.upjs.sk/navody/office-365/ a BigBlueButton https://bbb.science.upjs.sk/b
· Kybernetická bezpečnosť - vlastný CSIRT tím https://csirt.upjs.sk/#/
· Zvyšovanie bezpečnostného povedomia: podpora pre študentov v prípade úniku údajov, kompromitácie emailových adries, kompromitácie zariadení malvérom
· Helpdesk IT podpory https://www.upjs.sk/pracoviska/ciakt/ , https://www.upjs.sk/helpdesk/kontakty/
· Audio vizuálna technika – umožňujúca audio a video premietanie, ako aj vzdialené spojenie v aule RB0A5 v budove RB pavilónu, aule AK0A7 na ulici Kostlivého, v Historickej zasadačke rektorátu, Veľkej zasadačke rektorátu, Malej zasadačke rektorátu a zasadačke prorektorov na rektoráte.
· Univerzita je zapojená aj do Národnej teleprezentačnej infraštruktúry CVTI – 10 pripojení https://www.tp.cvtisr.sk/telekonferencne-miestnosti/
· E-learning – portál pre e-learnigové vzdelávanie
· e-learning Moja kariéra: https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktuality/e-learning-moja-kariera/
· Portál UPJŠ LF - multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych odborov spoločne so všetkými lekárskymi fakultami v SR a ČR
· Poradenstvo pre študentov – https://portal.ccvapp.upjs.sk/ticket-page/poradenstvo-pre-studentov/31
· Kariérne a psychologické poradenstvo pre študentov: UNIPOC UPJŠ
· Technologický a inovačný park UPJŠ - https://www.upjs.sk/pracoviska/tip/, ktorého súčasťou je inkubátor a podpora pre technologický transfer
· Botanická záhrada UPJŠ (https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada/)
· Učebno-výcvikové zariadenie Danišovce (https://www.upjs.sk/pracoviska/uvz-danisovce/)
Vzdelávacie činnosti na UPJŠ, ktoré sú poskytované dištančnou alebo kombinovanou metódou, sú dostatočne podporované a zabezpečené. Informácie o dištančnej forme, prehľade nástrojov s návodmi a dostupnými univerzitnými portálmi sú uvedené na web stránkach:
https://www.upjs.sk/elearning/, https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/?documentid=4067#7
Výučba sa realizuje predovšetkým prezenčnou formou. Je však možné prejsť na dištančnú formu, respektíve kombinovať prezenčnú s dištančnou formou (napr. možnosť realizovať časť priebežného hodnotenia, napr. testov prostredníctvom dostupných aplikácií, za efektívnu považujeme tiež možnosť absolvovať dištančne časť individuálnych konzultácií). Pri dištančnom vzdelávaní je možné využívať licenciu na programy z balíka MS Office 365 a e-learnigový portál UPJŠ. O konkrétnom rozsahu dištančného vzdelávania rozhoduje vyučujúci pred začiatkom semestra a študentov oboznamuje s podmienkami absolvovania v zmysle študijného poriadku v prvom týždni semestra. K dispozícii je Portál s podporou pre e-vzdelávanie na UPJŠ.
Rozhodnutie rektora 22/2020 upravuje realizáciu telekonferenčných prednášok.
Štandardnou formou vzdelávania pre medziodborový bakalársky študijný program Biológia je prezenčná forma. Dištančné vzdelávanie sa pre tento študijný program realizuje len v krízových situáciách, ako sú napr. obmedzenia súvisiace s pandémiou COVID-19. V takýchto výnimočných prípadoch všetci vyučujúci prechádzajú na dištančnú výučbu a postupujú v súlade rozhodnutím rektora UPJŠ v Košiciach pre realizáciu telekonferenčných prednášok (viď. Rozhodnutie rektora 22/2020).
Prístup k študijným materiálom je zabezpečený online na https://lms.upjs.sk. Vzdelávacie činnosti na UPJŠ, ktoré sú poskytované dištančnou alebo kombinovanou metódou, sú dostatočne podporované a zabezpečené. Informácie o dištančnej forme, prehľade nástrojov s návodmi a dostupnými univerzitnými portálmi sú uvedené na web stránkach:
https://www.upjs.sk/elearning/
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/?documentid=4067#7%C2%A0
Univerzita dbá na prepojenie vedomostí s praxou, ktoré je podporované silnými väzbami s významnými partnermi a organizáciami. Partneri sú oficiálne združení v Career Club UPJŠ.
UPJŠ je zakladajúcim členom Košice IT Valley. Spolupracuje aj s ďalšími partnermi, informácie sú uvedené na web stránke v sekcii Medzinárodné vzťahy.
Partnerstvá umožňujúce zabezpečenie vzdelávacích činností študijného programu na Filozofickej fakulte: Partnerské organizácie
Externí partneri MOŠ psychológie (podprogram) sú partnerské organizácie, napr. Centrum pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie, ktorých pracovníci ktorých zastrešujú metodikov prevencie, výchovných poradcov a školských psychológov. (Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Zuzkin park 10, Košice https://www.cpppapke.sk/)
Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa dlhodobo venuje popularizačným aktivitám, organizuje a podporuje aktivity zamerané na prácu s talentovanými študentmi stredných a vysokých škôl, venuje sa celoživotnému vzdelávaniu učiteľov ZŠ a SŠ. Na základe toho fakulta zriadila Klub riaditeľov stredných škôl pri PF UPJŠ (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/kr-ss/).
·
Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach podporuje pedagogickú a vedeckú činnosť aj prostredníctvom Občianskeho združenia PRÍRODOVEDEC (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/informacie-pre-ostatnych-zaujemcov/verejnost-a-media/prirodovedec/)
Partnerstvá Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach umožňujúce zabezpečenie vzdelávacích činností študijného programu:
o centrá excelentnosti (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/centra-exc/),
o start-up projekty (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/start-up/),
o univerzitný vedecký park Technicom (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/technicom/),
o spoločne využívané laboratóriá (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/spolocne-laboratoria/),
o vedecko-výskumné centrum Promatech (https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/promatech/).
Na vedení projektov Študentskej vedeckej konferencie, záverečných prác študentov študijného programu Biológia sa podieľajú pracovníci
o Univerzitného vedeckého parku MediPark (https://www.upjs.sk/pracoviska/medipark/)
o Neurobiologického ústavu Biomedicínske centrum SAV v Košiciach(http://www.neurobiology.sk/)
o Ústavu fyziológie hospodárskych zvierat SAV v Košiciach (http://ufhz.sav.sk)
o Parazitologického ústavu SAV (http://pau.saske.sk/)
o Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie V Košiciach (https://www.uvlf.sk/)
Na UPJŠ pôsobia študentské organizácie (https://www.upjs.sk/studium/studentske-organizacie/) a záujmové združenia (https://www.upjs.sk/studium/zaujmove-zdruzenia/), ktoré poskytujú študentom možnosti ako sociálneho, športového, kultúrneho a spoločenského vyžitia, do ktorého sa môžu zapojiť všetci študenti.
UPJŠ vydáva oficiálny časopis univerzity - Universitas Šafarikiana, ktorý pravidelne informuje o dianí na akademickej pôde. Prostriedkom internej komunikácie, ale tiež s ambíciou priblížiť život na UPJŠ širokej verejnosti na univerzite pôsobí aj Študentský rozhlas a televízia Uni TV UPJŠ.
Podporu a poradenstvo študentom poskytuje aj Univerzitné poradenské centrum UNIPOC (https://www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/).
Športové aktivity ponúka študentom Ústav telesnej výchovy a športu (https://www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/studenti-fakult-upjs/).
Študenti majú možnosť duchovného vyžitia prostredníctvom Univerzitného pastoračného centra v Košiciach, ktorému UPJŠ vytvára priestor pre pôsobenie medzi študentami univerzity https://www.upcke.sk/rodina-upc/.
Podrobný prehľad toho, čo univerzita, jej pracoviská a tiež Mesto Košice našim študentom ponúka, nájdete na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7 .
Rozvoj študentov UPJŠ je zabezpečený nie len kvalitným vzdelávaním, ale tiež sociálnym, športovým, kultúrnym, duchovným a spoločenským vyžitím počas štúdia. Prehľad toho, čo univerzita, jej pracoviská a tiež mesto Košice našim študentom ponúka, nájdete na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7
Študenti sa môžu zapojiť do viacerých študentských organizácií (https://www.upjs.sk/studium/studentske-organizacie/) a záujmových združení (https://www.upjs.sk/studium/zaujmove-zdruzenia/).
Pre študentov organizuje Univerzitné poradenské centrum UNIPOC (www.upjs.sk/pracoviska/unipoc/aktivity/) bohatú paletu podujatí, ako sú Deň kariéry, Deň stáží, Podnikni niečo!, Nauč sa žiť atď.
Tradičné podujatia Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, ktoré organizuje Študentská rada Prírodovedeckej fakulty UPJŠ sú Imatrikulačný ples, Prírodovedecké dni a doprevádzajúce akcie, Science Fest, Alpínka, Študentská recesistická konferencia (ŠTRK) (https://srpfupjs.wordpress.com/akcie-a-podujatia/sciencefest-a-strk/).
Študentský život v Študentských domovoch je doprevádzaný reláciami študentského rozhlasu Košice - ŠtuRKo (http://sturko.intrak.upjs.sk).
Športové vyžitie pre študentov UPJŠ zabezpečuje univerzitné pracovisko Ústav telesnej výchovy a športu (ÚTVŠ). To ponúka prostredníctvom predmetu Športové aktivity možnosť výberu z 21 druhov športu (https://www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/studenti-fakult-upjs/), ktoré sa realizujú na univerzitných a zazmluvnených športoviskách (www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/sluzby/telovychovne-objekty/). Študenti si môžu zašportovať nielen v rámci povinného či výberového predmetu, ale aj nad rámec kreditovej formy. Okrem ponúkaných pohybových aktivít sa študenti môžu zúčastňovať vysokoškolskej ligy v 4 športoch (futsal, flotbal, basketbal, volejbal). Tradičným doplnením ponuky ÚTVŠ sú zimné a letné kurzy (lyžiarsky kurz, survival, cykloturistický kurz, splav rieky Tisa a cvičenie pri mori). Študenti, ktorým nepostačujú športové aktivity ponúkané ÚTVŠ, sa môžu uchádzať aj o oveľa širšiu paletu športov, ktoré ponúka TJ Slávia UPJŠ. (http://www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/o-nas-utvs/tj-slavia-upjs-kosice/). Pre športové vyžitie študentov je k dispozícii 5 telocviční, z ktorých väčšina prešla v posledných rokoch zásadnou obnovou. Posilňovňa je vybavená pre potreby rôznych úrovní – od začiatočníkov až po pokročilých a je pravidelne dopĺňaná a inovovaná. Okrem toho v objekte ÚTVŠ sa nachádzajú 4 tenisové kurty a 3 multifunkčné betónové ihriská, ktoré študenti využívajú predovšetkým na športové hry.
Ústav telesnej výchovy a športu (ÚTVŠ) organizuje športové akcie UPJŠ https://www.upjs.sk/pracoviska/ustav-telesnej-vychovy/sportove-akcie-utvs/
Množstvo kultúrnych, spoločenských a športových aktivít ponúka pre študentov aj mesto Košice (www.visitkosice.org, https://www.kosice.sk/sk).
Študenti UPJŠ majú otvorené možnosti účasti na mobilitách s cieľom štúdia a stáží s pravidelnými aktualizáciami na webovej stránke Erasmus+ FF UPJŠ: https://www.studujsff.sk/.
FF UPJŠ má aktuálne v rámci programu Erasmus+ (KA 103 – štáty EÚ) platne uzavretých takmer 180 bilaterálnych zmlúv s viac ako 100 univerzitami z 24 krajín. Od roku 2015 sa UPJŠ každoročne zapája do programu Erasmus+ s partnerskými krajinami mimo EÚ (KA 107). Aktuálne sú v platnosti zmluvy s univerzitami v Albánsku, Gruzínsku, Kanade, Kazachstane, Kosove, Rusku, Ukrajine Uzbekistane. Fakultný Erasmus+ koordinátor je prodekan pre medzinárodné vzťahy. Zároveň má každá katedra určeného katedrového Erasmus+ koordinátora. V spolupráci s referátom pre zahraničné vzťahy UPJŠ FF UPJŠ vyhlasuje výberové konania na študentské mobility zverejnením výzvy na webových stránkach fakulty.
Zoznam vnútorných predpisov upravujúcich postupy účasti študentov na mobilitách:
Predpis upravujúci mobility Erasmus+ na UPJŠ: Smernica č. 1/2020, ktorou sa stanovuje postup administrácie programu Erasmus+ na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a jej súčastiach
Predpis upravujúci mobility Erasmus+ na FF UPJŠ: Smernica k realizácii študentských mobilít Erasmus+ na FF UPJŠ
Web stránky:
Erasmus+ UPJŠ: https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/erasmus-plus/
Erasmus+ FF UPJŠ: https://www.studujsff.sk/
Informácie o podpore zahraničných mobilít a stáži na fakulte sú dostupné na stránkach
https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/vonkajsie-vztahy/erasmusplus/
Na administráciu mobilít využíva univerzita Akademický informačný systém AIS2 (https://ais2.upjs.sk/ais/) a portálové nástroje vytvorené v rámci projektu Erasmus without paper (https://www.erasmuswithoutpaper.eu/).
Podmienky uznávania absolvovaného štúdia upravuje Študijný poriadok UPJŠ.
KPPaPZ má uzavreté zmluvy s University of South Bohemia in České Budějovice, Česká republika, Maďarsko: University of Miskolc (F. of Health Science a University of Miskolc (F. of Arts). Študenti medziodborového stupňa štúdia psychológie (podprogram) si vyberajú na pobyty univerzity, kde môžu absolvovať a priniesť si kredity z obidvoch odborov, vo väčšine je to v druhom ročníku štúdia. Študenti sa pred odchodom na stáž musia preukázať možnosťou priniesť si kredity za obsahovo a kreditovo podobné predmety.
Referent pre stáže, Erasmus+: doc. Mgr. Mária Bačíková, PhD., maria.bacikova@upjs.sk
Univerzita umožňuje a podporuje vzdelávanie sa mimo UPJŠ v domácich a zahraničných inštitúciách (https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#3). Zahraničné mobility študentov sú podstatnou oblasťou medzinárodných vzťahov univerzity. Všetky dôležité informácie o možnostiach mobilít a stáží pre študentov univerzity sú zverejnené na stránkach https://www.upjs.sk/univerzita/cinnost/medzinarodne-vztahy/. Komplexné informácie o ponuke mobilít a stáží a proces výberu uchádzačov sú k dispozícii na stránke univerzity.
Informácie o podpore zahraničných mobilít a stáži na fakulte sú dostupné na stránkach https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/vonkajsie-vztahy/, https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/vonkajsie-vztahy/erasmusplus/
Na administráciu mobilít využíva univerzita Akademický informačný systém AIS2 (https://ais2.upjs.sk/ais/) a portálové nástroje vytvorené v rámci projektu Erasmus without paper (https://www.erasmuswithoutpaper.eu/).
Podmienky uznávania absolvovaného štúdia upravuje Študijný poriadok UPJŠ.
Podmienky sú uvedené na webových stránkach fakulty v sekcii pre záujemcov o štúdium:
https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-zaujemcov-o-studium/
https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/informacie-pre-zaujemcov-o-studium/
Ďalšie informácie sú uvedené na stránke https://www.studujsnami.sk/.
a v Registri študijných programov
Informácie sú uvedené na stránke https://www.studujsnami.sk/
Požiadavky na prijímacie konanie na bakalárske štúdium na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ možno nájsť na stránke https://www.upjs.sk/public/media/2453/prij_konanie_PFUPJS_21_22_Mgr_senat_14_10_schvalene_signed.pdf.
Základnou podmienkou prijatia na bakalársky stupeň štúdia na PF UPJŠ je úspešné vykonanie maturitnej skúšky z aspoň jedného z požadovaných predmetov maturitnej skúšky biológia alebo chémia alebo matematika. Alternatívou k maturitnej skúške z predmetu biológia resp. chémia je skúška z biológie resp. chémie realizovaná autorizovaným externým posudzovateľom (https://www.scio.sk/nps/biologie.asp , alebo https://www.scio.sk/nps/chemie.asp).
Alternatívou k maturitnej skúške z akéhokoľvek z uvedených predmetov pre ukrajinských uchádzačov o štúdium v dennej forme s vyučovacím jazykom slovenským je absolvovanie skúšky z príslušného predmetu posudzovanej externým nezávislým posudzovateľom (http://osvita.ua/test/)
Spôsob prideľovania bodov je uvedený v pravidlách prijímacieho konania na aktuálny akademický rok je dostupný online na https://www.upjs.sk/public/media/2453/prij_konanie_PFUPJS_22_23_Bc.pdf
Zásady prijímacieho konania na UPJŠ definujú základné legislatívne východiská a všeobecné princípy, podľa ktorých sa na univerzite uskutočňuje spoľahlivé, spravodlivé a transparentné prijímacie konanie na študijné programy uskutočňované na UPJŠ v I., II., spojenom I. a II. a v III. stupni vysokoškolského vzdelávania. Informácie k prijímaciemu konaniu na UPJŠ sú zverejnené na stránke:
Detailné podmienky ohľadom prijímania na jednotlivé študijné programy na fakulte sú zverejnené na stránke:
https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-zaujemcov-o-studium/
https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/informacie-pre-zaujemcov-o-studium/
https://intranet.upjs.sk/op/op.Public.php?documentid=4414
· Zásady prijímacieho konania na UPJŠ v Košiciach definujú základné legislatívne východiská a všeobecné princípy, podľa ktorých sa na univerzite uskutočňuje spoľahlivé, spravodlivé a transparentné prijímacie konanie na študijné programy uskutočňované na UPJŠ v Košiciach v I., II., spojenom I. a II. a v III. stupni vysokoškolského vzdelávania (https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#4). Informácie k prijímaciemu konaniu na UPJŠ v Košiciach sú zverejnené na stránke: https://www.upjs.sk/zaujemcovia-o-studium/.
Detailné podmienky ohľadom prijímania na jednotlivé študijné programy na fakulte sú zverejnené na stránke https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/informacie-pre-zaujemcov-o-studium/6458/
Výsledky prijímacieho konania za posledných 6 rokov - PF UPJŠ
AR 2021/2022 - prihlásení (72), prijatí (34), zapísaní (16)
AR 2020/2021 - prihlásení (68), prijatí (18), zapísaní (6)
AR 2019/2020 - prihlásení (60), prijatí (16), zapísaní (9)
AR 2018/2019 - prihlásení (48), prijatí (27), zapísaní (12)
AR 2017/2018 - prihlásení (42), prijatí (24), zapísaní (9)
AR 2016/2017 - prihlásení (78), prijatí (33), zapísaní (12)
Výsledky prijímacieho konania za posledných 6 rokov - FF UPJŠ
AR 2021/2022 - prihlásení (166), prijatí (115), zapísaní (78)
AR 2020/2021 - prihlásení (130), prijatí (109), zapísaní (64)
AR 2019/2020 - prihlásení (89), prijatí (77), zapísaní (42)
AR 2018/2019 - prihlásení (93), prijatí (74), zapísaní (33)
AR 2017/2018 - prihlásení (47), prijatí (42), zapísaní (30)
AR 2016/2017 - prihlásení (28), prijatí (24), zapísaní (21)
AR 2021/2022 - prihlásení (49), prijatí (20), zapísaní (9)
AR 2020/2021 – prihlásení (55), prijatí (10), zapísaní (2)
AR 2019/2020 - prihlásení (50), prijatí (12), zapísaní (6)
AR 2018/2019 - prihlásení (38), prijatí (20), zapísaní (8)
AR 2017/2018 - prihlásení (40), prijatí (23), zapísaní (9)
AR 2016/2017 - prihlásení (56), prijatí (22), zapísaní (8)
AR 2021/2022 - prihlásení (15), prijatí (9), zapísaní (3)
AR 2020/2021 – prihlásení (8), prijatí (5), zapísaní (1)
AR 2019/2020 - prihlásení (4), prijatí (1), zapísaní (1)
AR 2018/2019 - prihlásení (6), prijatí (5), zapísaní (3)
AR 2017/2018 - prihlásení (0), prijatí (0), zapísaní (0)
AR 2016/2017 - prihlásení (15), prijatí (7), zapísaní (3)
AR 2021/2022 - prihlásení (8), prijatí (5), zapísaní (4)
AR 2020/2021 – prihlásení (5), prijatí (3), zapísaní (3)
AR 2019/2020 - prihlásení (6), prijatí (3), zapísaní (2)
AR 2018/2019 - prihlásení (4), prijatí (1), zapísaní (1)
AR 2017/2018 - prihlásení (2), prijatí (1), zapísaní (0)
AR 2016/2017 - prihlásení (7, prijatí (4), zapísaní (1)
britské a americké štúdiá -psychológia
AR 2021/2022 - prihlásení (37), prijatí (32), zapísaní (22)
AR 2020/2021 – prihlásení (33), prijatí (27), zapísaní (20)
AR 2019/2020 - prihlásení (14), prijatí (11), zapísaní (4)
AR 2018/2019 - prihlásení (33), prijatí (27), zapísaní (12)
AR 2017/2018 - prihlásení (12), prijatí (8), zapísaní (5)
AR 2016/2017 - prihlásení (4), prijatí (3), zapísaní (1)
AR 2021/2022 - prihlásení (48), prijatí (38), zapísaní (30)
AR 2020/2021 – prihlásení (27), prijatí (20), zapísaní (9)
AR 2019/2020 - prihlásení (15), prijatí (13), zapísaní (6)
AR 2018/2019 - prihlásení (6), prijatí (4), zapísaní (1)
AR 2017/2018 - prihlásení (7), prijatí (7), zapísaní (7)
AR 2016/2017 - prihlásení (8), prijatí (8), zapísaní (2)
nemecký jazyk a literatúra -psychológia
AR 2021/2022 - prihlásení (9), prijatí (7), zapísaní (5)
AR 2020/2021 – prihlásení (11), prijatí (8), zapísaní (5)
AR 2019/2020 - prihlásení (6), prijatí (6, zapísaní (4)
AR 2018/2019 - prihlásení (3), prijatí (2), zapísaní (2)
AR 2017/2018 - prihlásení (5), prijatí (5), zapísaní (4)
AR 2016/2017 - prihlásení (2), prijatí (2), zapísaní (2)
AR 2021/2022 - prihlásení (12), prijatí (9), zapísaní (4)
AR 2020/2021 – prihlásení (12), prijatí (9), zapísaní (3)
AR 2019/2020 - prihlásení (6), prijatí (4), zapísaní (3)
AR 2018/2019 - prihlásení (8), prijatí (5), zapísaní (1)
AR 2017/2018 - prihlásení (5, prijatí (4), zapísaní (2)
AR 2016/2017 - prihlásení (3), prijatí (0), zapísaní (0)
slovenský jazyk a literatúra -psychológia
AR 2021/2022 - prihlásení (30), prijatí (27), zapísaní (18)
AR 2020/2021 – prihlásení (27), prijatí (23), zapísaní (14)
AR 2019/2020 - prihlásení (25), prijatí (23), zapísaní (11)
AR 2018/2019 - prihlásení (22), prijatí (21), zapísaní (9)
AR 2017/2018 - prihlásení (8), prijatí (8), zapísaní (7)
AR 2016/2017 - prihlásení (4), prijatí (4), zapísaní (2)
Výsledky prijímacieho konania na študijné programy v I., II., spojenom I. a II. a v III. stupni vysokoškolského vzdelávania možno nájsť na stránke UPJŠ venovaných základným indikátorom kvality a monitorovaniu kvality vzdelávania na UPJŠ a jej súčastiach https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/indikatory/.
Na týchto stránkach je uvedená aj podrobná štruktúrovaná analýza prijímacieho konania.
Informácie o postupe monitorovania a hodnotenia spokojnosti študentov na univerzite sú zverejnené na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Indikátory kvality a výsledky monitorovania kvality na UPJŠ a jej súčastiach sú verejne dostupné na stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/indikatory/.
Postupy monitorovania a hodnotenia názorov študentov na kvalitu študijného programu sa uskutočňuje viacerými spôsobmi: ide o priebežnú spätnú väzbu prostredníctvom ročníkových tútorov, ďalej spätnú väzbu, ktorú realizujú a vyhodnocujú jednotliví vyučujúci v priebehu výučby individuálne, pričom je raz za semestra takto získaná spätná väzba vyhodnotená na spoločnom stretnutí vyučujúcich. Študenti môžu svoj názor vyjadriť aj vyplnením dotazníka v Akademickom informačnom systéme (AiS2). Výsledky sú predkladané vedeniu fakulty a zverejnené na webovom sídle fakulty v časti Vnútorný systém hodnotenia kvality | UPJŠ (upjs.sk).
Informácie o postupe monitorovania a hodnotenia spokojnosti študentov na univerzite sú zverejnené na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Indikátory kvality a výsledky monitorovania kvality na UPJŠ v Košiciach a jej súčastiach sú verejne dostupné na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/indikatory/.
Viacerí učitelia na študijnom programe si po skončení semestra robia vlastné dotazníkové prieskumy a podľa názorov a námetov študentov, ktoré zistia v týchto prieskumoch sa snažia zlepšiť či už obsah alebo formu výučby v nasledujúcom akademickom roku.
Univerzita informuje o výsledkoch hodnotenia kvality vzdelávacej činnosti na svojich stránkach: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/prieskumy/.
Konkrétne opatrenia na zvyšovanie kvality študijného programu na základe výsledkov realizovaných prieskumov sú uvedené v zápisniciach z rokovaní Odborovej komisie.
Výsledky spätnej väzby študentov na vzdelávanie sú uvádzané a aktualizované na stránkach fakulty: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/vyhodnotenie-spokojnosti-ff/
Kritéria hodnotenia sú verejne prístupné, študenti sú s nimi oboznámení na začiatku výučby. Výsledky štúdia sú pravidelne monitorované a študenti sa majú možnosť zapojiť do hodnotenia jednotlivých predmetov po ukončení výučby. Ich názory sú sumarizované a reflektované na úrovni fakulty aj univerzity
Univerzita informuje o výsledkoch hodnotenia kvality vzdelávacej činnosti na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/prieskumy/
Názory a námietky študentov na kvalitu študijných programov sú prerokovávané na spoločných stretnutiach so študentami. Konkrétne opatrenia na zvyšovanie kvality študijného programu na základe výsledkov realizovaných prieskumov sú uvedené v zápisniciach z rokovaní Rady študijného programu, ktoré sú archivované v monitorovacom paneli ŠP v AiS2.
Informácie o monitorovaní spätnej väzby absolventov sú uvedené na stránkach: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/absolventi/.
Aktuálne platné pravidlá, periodicita a metodológia dotazníkových prieskumov je popísaná na stránke:
https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Výsledky prieskumov realizovaných na Filozofickej fakulte: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/prieskumy/ a
https://www.upjs.sk/public/media/18089/FF-prieskum-spokojnosti-studentov-2019-20.pdf
Univerzita a jej fakulty realizujú dotazníkové prieskumy o uplatnení absolventov univerzity s cieľom skvalitnenia profilu absolventa, užšieho prepojenia štúdia s praxou a zlepšenia postavenia absolventov na trhu práce. Informácie o monitorovaní spätnej väzby absolventov sú uvedené na stránkach: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/overovanie/absolventi/
Aktuálne platné pravidlá, periodicita a metodológia dotazníkových prieskumov je popísaná na stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#10.
Konkrétne závery z dotazníkových prieskumov realizovaných na úrovni univerzity, fakulty resp. pracoviska pre daný študijný program sú zdokumentované v zápisniciach z Rady študijného programu. Zápisnice sú archivované v monitorovacom paneli študijného programu v AiS2.
Všetky informácie k študijným programom, ktoré poskytujú komplexný prehľad o štúdiu, študijnom odbore, relevantných vnútorných predpisoch, poplatkoch, či študentských pôžičkách, sú dostupné pre verejnosť a pravidelne aktualizované na nasledujúcej stránke: https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7 a tiež v informáciách pre študentov UPJŠ: https://www.upjs.sk/studium/
Špecifické informácie zverejňuje fakulta na stránke:
https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/info-pre-studentov/.
Špecifické informácie zverejňuje Prírodovedecká fakulta na stránke
https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/
Ďalšie podporné linky:
Všetky informácie k študijným programom, ktoré poskytujú prehľad o relevantných vnútorných predpisoch, poplatkoch, či študentských pôžičkách, sú dostupné pre verejnosť a pravidelne aktualizované na nasledujúcej stránke https://www.upjs.sk/univerzita/kvalita/programy/#7, a tiež v informáciach pre študentov UPJŠ https://www.upjs.sk/studium/.
Študentom na UPJŠ je neustále poskytovaná podpora samostatnosti a sebahodnotenia. Sú motivovaní zdokonaľovať sa a dodržiavať pri tom všetky princípy akademickej a profesijnej etiky. Podpora univerzity je premietnutá aj do finančnej podpory študentov, ktorá je deklarovaná v Štipendijnom poriadku UPJŠ (https://www.upjs.sk/studenti/legislativa/).
Študenti Prírodovedeckej fakulty, ktorí chcú aktívne spájať svoj voľný čas so vzdelávaním, vedeckou či technickou prácou alebo propagáciou študijného programu majú možnosť využiť finančnú podporu v programe Študentských pomocných vedeckých síl, Študentských pomocných pedagogických síl, Študentských pomocných technických síl a Študentských ambasádorov (https://www.upjs.sk/public/media/22612/Smernicastudpomsilyv2018.pdf).
Špecifické informácie zverejňuje Prírodovedecká fakulta na stránke https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/studium/